Duchovní příčina varixů
Křečovými žilami se rozumí rozšířené, někdy dobře viditelné vystupující žíly (varixy). Nejčastěji se vyskytují na dolních končetinách. Dolní končetiny jsou poté špatně prokrvovány a dochází k otékání nohou. Křečové žíly v oblasti konečníku vytvářejí tzv. hemeroidy. Přípravky se podávají po dobu několika týdnů až do zřetelného zlepšení stavu. Při křečových žilách pomáhá i konzumace „albeda“, což je bílá vatovitá hmota z vnitřní strany kůry citrusových plodů – nejlépe grepů a pomerančů. Doporučuje se konzumace „albeda“ z jednoho velkého pomeranče nebo grepu denně po dobu tří týdnů.
Několik rad pro léčbu křečových žil z pohledu alternativní medicíny:
Duchovní příčina
Duchovní příčina křečové žíly, která říká: „Čím déle člověk setrvává v tíživé situaci duševního či citového osamění, na jejíž řešení již rezignoval, tím více se roztahují jeho žíly a chlopně nedomykají. Postiženy jsou hlavně „nepotřebné“, do chmurné budoucnosti ho nesoucí vlastní dolní končetiny. Krev v postižených, roztažených žilách teče k srdci i z důvodu nedomykavosti žilních chlopní. Tato krev se chová stejně jako žena /u mužů jeho vnitřní žena/, která se bezcílně zmítá sem a tam v návalu povinností a není schopna udržet směr. Stav varixů se zhorší tomu, kdo nevidí východisko.“
Lékaři tvrdí, že většina primárních varixů vzniká dědičně. Duchovně tím říkají, že co jako děti vidíme doma v chování svých rodičů a prarodičů, to posléze žijeme ve vlastním manželství a obdobně se chováme k svému partnerovi či partnerce. Je-li dotyčný pohyblivý na duchu a svízele svého života zkouší řešit, jeho „zděděné“ varixy se nezvětšují a nohy nebolí. Na duševní rovině je člověk, který trpí vznikem křečových žil, přetěžovaný, unavený, špatně se rozhoduje, setrvává v nepříjemných situacích, trpí nedostatkem vnitřní pružnosti a schopnosti nechat věci volně plynout…
Energetická rovina
Příčina křečových žil na energetické rovině: U člověka trpícího křečovými žílami dochází ke stagnaci energie v dolní polovině těla a je velká energetická nerovnováha v orgánu sleziny. Tento stav lze upravit harmonizací energie v těle, tzn. popracovat se hlavně slezinou.
Některé homeopatické léky na varixy:
AESCULUS 9C – Žíly jsou viditelně rozšířené. Otékání nohou v důsledku delšího stání či sezení, také v důsledku horka. Pocit překrvení v nohou.
ARNICA MONTANA 9C – Zarudlá, ucpaná, bolící křečová žíla. Pocit jako rozlámaný. Poranění úderem, naražením, pádem. Vyznačené křečové žíly se sklonem k bércovým vředům. Neklidný, statný a svalnatý pacient s vysokým krevním tlakem, poruchy prokrvení. Dotyk a pohyb zhoršuje, také promočení. Klid zlepšuje. Pooperační lék, napomáhá hojení.
BELLIS PERENNIS 9C – Bolavé křečové žíly, v jejich okolí se tvoří podlitiny. Bolest vadí při chůzi. Končetiny s hematomy, z tupých poranění. Podvrtnutí kloubů s krevním výronem, ztuhlostí a chladem. Revmatismus u „starých dříčů“ – zahradníci, lesáci, železničáři aj. Chození činí obtíže. Žilní městnání. Pocit únavy až „rozmlácenosti“ v dolních končetinách. Příčinou potíží může být úraz s krevním výronem.
CALCIUM FLUORATUM D12 – Žíly jsou viditelně rozšířené. Otékání nohou za horkého počasí. Pocit tíže v nohou. Pacient si touží zvednout nohy a podepřít je (křeslo, gauč…). Pocit horkosti v nohou. Potřeba ochlazování vodou (v noci má nohy nezakryté). Pocit pálení chodidel.
CARBO VEGETABILIS 9C – Zánět křečových žil. Pokožka je viditelně zarudlá. Lék číslo jedna na žilní potíže.
HAMAMELIS 9CH – Zánět žil – flebitida. Bolest a zhmoždění v oblasti končetin. Zánět žil z fyzické zátěže, v těhotenství. Pocit rozlámanosti a zranitelnosti. Tmavomodré a vystouplé žíly. Dotyk, otřesy a tlak stav zhoršují. Ucpané žíly s městnáním tekutiny v oblasti kotníků. Sklon k oslabení žil, často hemoroidy s temně rudým krvácením. Riziko trombózy.
LACHESIS D12 – Silná citlivost na doteky a teplo. Silné bolesti, obvaz je nesnesitelný. Pacient se musí obvazu zbavit, což mu přinese úlevu. Oslabení žil se sklonem k zánětům. Křečové žíly jsou namodralé, tmavomodré nebo červeně zbarvené, záněty. Hormonální poruchy, klimakterium. Zhoršení po ránu, po probuzení, teplem. Zlepšení studenými obklady a ochlazováním. Levostranná lateralita. Pacient nesnese nic těsného na sobě, potí se. Časté emocionální reakce – žárlivost, nedůvěra. Velice sdílný a upovídaný.
RUTA GRAVEOLENS 9C – Křečové žíly jsou na dotek velmi citlivé. Pocit jako po pohmoždění končetin. Žíly jsou fialové. Pokožka v okolí varixů je načervenalá.
Bylinné čaje při křečových žílách:
Výborné jsou tyto dvě směsi:
I. 1 díl řebříčku, 1 díl slézu, 1 díl pampelišky.
II. 1 díl majoránky, 1 díl bazalky, 1 díl máty peprné. Jednu ze směsí připravíme z 1 polévkové lžíce směsi, kterou přelijeme ½ l vroucí vody a 5 minut necháme louhovat. Pak nalijeme do termosky a po doušcích popíjíme celý den, nejpozději 3 hodiny před spaním.
Výborný čaj je i z hluchavky bílé, příprava stejná, pijeme 3x denně jeden šálek.
Oleje:
Postižené končetiny natíráme masážním olejem, směr je vždy od chodidla směrem vzhůru.
Do 2 lžic olivového, mandlového či lněného oleje nakapeme 3 – 4 kapky některého z těchto esenciálních olejů: cypřiš, citron, jalovec, rozmarýn, šalvěj, levandule. Natřenou končetinu zabalíme potravinářskou fólií, pak ještě dekou a 20 minut relaxujeme.
Obklady:
Na bolestivé místo dáme asi ve třech vrstvách listy hlávkového zelí, které předtím promačkáme válečkem na nudle. Nohu zavážeme a necháme obklad působit 4 – 5 hodin. Rychlejšího účinku dosáhneme obkladem z kokošky pastuší tobolky. Úleva od bolesti se dostavuje asi za 1 hodinu. Blahodárných účinků docílíme i po obkladu z měkkého tvarohu.
Vitamíny:
Vitamín E, A, C, rutin a vitamín D – je třeba doplnit vitamíny v čerstvých potravinách nebo jako doplňky stravy. Ve stravě pravidelně vaříme z pohanky, a to minimálně 2x týdně po dobu 1 roku.
Cvičení:
Při sedavém zaměstnání se oběh krve zlepší, když několikrát za den alespoň 10 x po sobě zvedneme paty nahoru. Blahodárně působí i tzv. „šlapání vody“, kdy v nádobě s vodou sahající alespoň pod kolena, šlapeme vodu, ne déle než 3 minuty. Nohy při sezení dáváme do zvýšené polohy, dokonce i lůžko by mělo být v nohách mírně podloženo.
Závěrem:
Správná životospráva, redukce váhy, pohybová aktivita a absence nikotinu je při léčbě varixů nezbytnou součástí.
Literatura:
Boericke W. a O. – Homeopatická MM s repertoriem
Lockie A. – Encyklopedie homeopatie
A.Wauters – Homeopatie od A do Z
Novotný R. – Léčivé rostliny a drogy
Kent J. T. – Homeopatická MM
Allen H. C. – Klíčové symptomy homeopatické MM
P. O. Mathioli – Herbář neboli Bylinář I., II., III.
R. Murphy – Homeopatická MM
David Peters – Moderní lékař
- See more at: http://www.homeopatiecesky.cz/duchovni-pricina-varixu/#sthash.Bl8WVZ3n.dpuf
Převzato: http://www.homeopatiecesky.cz/duchovni-pricina-varixu/