Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odkyselení organismu - typ kde koupit!!!

4. 1. 2013

 

Odkyselení organismu

ODKYSELENÍ ORGANISMU

Překyselení organismu je velice aktuální problém naší vyspělé a též uspěchané a nezdravě se stravující západní civilizace. Na našich stránkách najdete mnoho užitečných informací jak naODKYSELENÍ ORGANISMU a to pomocí zásaditých minerálních směsí, přírodních potravinových doplňků, čajů a zásaditých koupelí. Všechny výrobky jsou české produkce.

Kyseliny v nás

Kyseliny vznikají v organismu v průběhu látkové přeměny. Za normálního stavu bývají neutralizovány a vylučovány prostřednictvím ledvin, střev, pokožky a plícemi. Pokud tělo nedostává dostatek zásaditých minerálních látek  ( Ca, Mg, K, Na, Fe, Cu, Cr…) k neutralizaci kyselin z vnějšího prostředí, je organismus nucen si je odebírat z vlastních zdrojů, jako jsou zuby, vlasy, kosti a další orgány, kde potom tyto zásadité minerální látky chybí. Nedaří-li se kyseliny v těle neutralizovat, ukládají se ve formě nánosů v různých orgánech v těle např. v srdci, v žilách, v játrech, kloubech či tukových zásobách. Nutným předpokladem pro udržení optimální váhy je odkyselený organismus.

Moderní doba a překyselení

Dnešní moderní a uspěchaná doba naučila člověka konzumovat převážně potraviny, ze kterých se pak v těle tvoří hodně kyselin. Mezi tyto potraviny patří zejména maso, cukr, výrobky z bílé mouky, mléko, sýry, uzeniny, průmyslově zpracované potraviny, káva, černý čaj, alkohol a většina léků. Dalšími faktory, které rovněž přispívají k překyselení jsou: nedostatek pohybu, povrchní dýchání, stres, nedostatek spánku, emoční napětí či deprese. Většina lidí v rozvinutých zemích je tedy překyselená.

Kontrola aktuálního pH těla

Pro správné fungování lidského těla je třeba udržovat stabilní slabě zásadité prostředí tělních tekutin (pH krve se udržuje v rozmezí 7,36 - 7,44). Nejjednodušším způsobem pro stanovení aktuálního pH tělních tekutin (a tím i obsahu kyselin a zásad v těle) je změření si pH moče. Jeho ideální hodnota je pH 7,4. Během dne se však pH mění.V důsledku vylučování kyselin ledvinami během noci bývá pH ranní moče nejkyselejší a i mírně kyselé pH po ránu tedy nepředstavuje žádnou patologii, ba naopak vypovídá o správném fungování ledvin. Avšak během dne po doplnění těla zásaditými látkami (např. Zásaditá minerální směs na ODKYSELENÍ ORGANISMU)by se pH moče mělo blížit k hodnotě pH 7,4.

Příznaky překyselení

Jak už bylo napsáno výše, lidské tělo optimálně funguje v mírně zásaditém pH. Není se tedy čemu divit, že dlouhodobé překyselení těla se časem někde negativně projeví. Jedním z velmi častých příznaků je únava, trvalá ztráta energie, bolesti hlavy, zad, napětí ve svalech, alergie, ekzémy, senná rýma, zažívací potíže, mykózy, plísňová onemocnění, nervozita, deprese či oslabení imunitního systému. Velmi zjednodušeně lze tedy říci, že překyselený člověk = nemocný člověk. Velké množství nemocí má svůj původ právě v dlouhodobém neoptimálním kyselém prostředí těla a mezi tzv. nemoci z překyselení patří i dna, artritida, revma, onemocnění jater, ledvin, paradentóza, osteoporóza či rakovina a nádorové bujení.

Co dělat, když je překyselení i náš problém?

Překyselení organismu je komplexní problém, a proto je tedy třeba i k jeho řešení přistupovat komplexně. Musíme tělu pomoci šetrně rozpustit a vyloučit přebytečné a často dlouhodobě uložené škodlivé látky.

Na cestě k návratu do optimálního zásaditého stavu je třeba dodržovat pět základních zásad:

  • Velmi podstatná je změna jídelníčku. Naše strava by tedy měla obsahovat hodně zeleniny, ovoce, brambor, bylinek a salátů. Nicméně po mnoha letech překyselování organismu změna stravy sama nestačí.
  • Je potřeba tělu dodávat vyvážené minerální směsi (např. Zásaditá minerální směs na ODKYSELENÍ ORGANISMU), které pomáhají při neutralizaci kyselin.
  • Nezbytnou součástí procesu odkyselení je dostatečný přísun tekutin, aby neutralizované kyseliny mohly být vyloučeny. Je nutné vypít aspoň 2 – 3 l tekutin denně ( bez přidaného oxidu uhličitého ) např. čistou vodu, zelený čaj či úplně nejlépe bylinkové čaje pomáhájící odkyselení (Bylinný čaj na ODKYSELENÍ ORGANISMU).
 
  • Nezanedbatelnou roli v odkyselení těla má i zbavování se škodlivin přes pokožku, a to pomocí zásaditých koupelí (Bylinná koupel na ODKYSELENÍ ORGANISMU z řepíku a přesličky anebo Koupelová sůl s obsahem ZÁSADITÉ SODY a přírodních silic).
 
  • Zásaditě působí také relaxace, přiměřený pohyb na čerstvém vzduchu a pozitivní myšlení, proto bychom ani tyto přirozené prostředky neměli opomíjet.

Výrobky z celé řady lze zakoupit na  www.slunecnidar.cz v sekci odkyselení organismu.

http://www.slunecnidar.cz/www-lecbaradosti-com/eshop/17-1-Odkyseleni-organismu

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář