Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lorna Byrne – Všichni jsme zodpovědní za své činy, 17. 7. 2012

  Všichni jsme zodpovědní. V nedávné době došlo k obrovskému nárůstu počtu lidí, kteří se zodpovídají za své činy – Kaddáfí, Bin Ládin, Mubarak, Karadžić, Murdoch, představitelé katolické církve, která selhala a neochránila děti před zneužíváním, manažeři podílející se na vyplácení nadměrných odměn nebo plýtvání peněz lidí. Můžete mít pocit, jako já, že existuje mnoho dalších lidí, kteří se dosud nezodpovídají za své činy a že tento proces je příliš pomalý. Je však důležité vidět dosavadní pokrok a všímat si, že stále více a více lidí je hnáno k zodpovědnosti.

Viděla jsem a mluvila s anděly od dětství. Vidím anděly fyzicky jako vidím vás stát přede mnou. Vidím je a mluvím s nimi každý den. Vím, že pro některé lidi to zní šíleně – vaší přirozenou reakcí může být přestat číst tento článek – ale já vás požádám, odložte jen na chvíli svůj cynismus a uvidíme, jestli něco z toho, co říkám, s vámi bude rezonovat.

Bůh a andělé mi ukázali různou budoucnost pro lidstvo. Nebyla mi zobrazena jen jedna budoucnost, ale spousta různých variant budoucnosti. Některé z nich jsou velmi dobré, ale některé – abych byla upřímná – nechtěla bych být u toho. Co se stane, bude záviset na tom, jak budeme hrát svou úlohu a jak se všichni rozhodneme.

Bylo mi řečeno, že tento nárůst odpovědnosti je velmi pozitivní znamení. Je to první krok k velkému ozdravení a posunu směrem k budoucnosti, kde můžeme žít všichni společně v úctě a míru; v takové budoucnosti, kde neexistuje hlad a válka. Když budu upřímná, jsem velmi znechucená v této době; měli bychom se vyvinout natolik, abychom už netrpěli hladem či válkou. Někdy jsme velmi pomalí v hraní své úlohy a správném jednání. Mnoho lidí vidí současnou ekonomickou krizi jako katastrofu. Pro mnoho lidí to je opravdu velmi těžké, ale je to pro nás všechny také velká příležitost probudit se, vstát a hrát svou úlohu. Je to pro nás příležitost změnit způsob našeho žití a vytvořit lepší svět.

Mnoho lidí si musí ještě uvědomit, že toto volání k zodpovědnosti se týká každého z nás. Nedávno za mnou přišel generální ředitel a majitel jedné společnosti a žádal mě, abych se za něj modlila. Když byla ekonomika v rozkvětu, jeho společnost si vedla velmi dobře, ale pak se stal chamtivým a začal falšovat své daňové přiznání. Stejně jako většina lidí dělá tuto chybu, i generální ředitel si myslel, že on nikdy nebude odhalen a potrestán. Ekonomika pak začala upadat a podnikání se stalo mnohem obtížnější. Tehdy byly objeveny jeho podvody a krádeže. Společnosti nyní hrozí bankrot. Přišel ke mně – myslím, že mne viděl jako poslední šanci – a žádal mě, abych se modlila k Bohu a požádala anděly o vyřešení jeho situace a smazání jeho podvodu jako lidské chyby. Upozornila jsem ho na jeho nepoctivost a krádeže, ale jako kdyby mě neposlouchal. Viděl sám sebe jako nevinnou oběť a jistě nevěřil, že je zodpovědný za své činy. Ukončil náš rozhovor, aniž by vnímal jediné mé slovo, řka: „Prosím, modlete se za mě.“

Někteří obchodníci stále žijí v klamných představách – věří, že si mohou i nadále účtovat přemrštěné ceny za služby či zboží, nebo si hájit bonusy, které jsou násobky ročního příjmu jiných lidí. Jen proto, že to dělá někdo jiný, neznamená, že jste zproštěni viny. Všichni jsme zodpovědní za své činy a budeme se za ně zodpovídat.

Mnoho podnikatelů, zejména mužů, mají sklon považovat anděly za hloupé a povrchní. Někteří dnešní lidé se snaží bagatelizovat anděly a proměnit je v mazlivá kouzelná štěstíčka, která mohou zajistit parkovací místa. Nepochybuji o tom, že andělé jsou nesmírně mocné bytosti, které přicházejí od Boha a které byly uctívané i obávané v průběhu celých našich dějin.

Bůh dal každému z nás – bez ohledu na naši víru – anděla strážného. Je to strážce naší duše a nikdy nás ani na chvíli neopustí. Jeho úkolem je pomáhat nám v konání správných činů a vzít nás bezpečně domů do Nebe.

Nerada přiznávám, že je často jednodušší podlehnout pokušení a udělat špatnou věc raději než tu dobrou. Pokud ale posloucháme našeho anděla strážného, s větší pravděpodobností uděláme to, co je správné.

Pokud je vaše reakce na myšlenku mít anděla strážného naprosto nedůvěryhodná, tak bych vás požádala, odložte váš cynismus na jeden den. Připusťte si možnost – jakkoli se vám to bude zdát nepravděpodobné – že máte anděla strážného a požádejte ho o pomoc. Kdyby více lidí přijmulo a poslouchalo své strážné anděle, svět by byl lepším místem k žití. (© 2012 Lorna Byrne 
http://www.lornabyrne.com).

Pak myslim, ze bude stat i za shlednuti Eckhart Tolle:-)
http://www.duchovniprednasky.estranky.cz/clanky/krasne-texty-a-videa/vedomy-zivot---eckhart-tolle.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář