Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok Draka

Jak zvládnout rok 2012
 
 
 
Čínský nový rok nám zaklepal na dveře, 22.ledna 2012 ve 23 hodin.
Za svět podle čínských tradic přebírá odpovědnost vládce naprosto úžasný, ale velmi náročný - Vodní DRAK.
 
Nadešel úžasný rok. ale ani náhodou to nebude rok odpočinkový. Můžeme hodně získat, ale také neuvěřitelně mnoho ztratit. Drak nepřipravené jednoduše zadupe do země. Stačí ale zvednout hlavu, zhluboka se nadechnout, vzlétnout s prvním poryvem Dračího dechu a pak už jen plynout s oblaky po Nebesích. A pamatujme - Drak nezná malé cíle. K čím vyšším cílům se vzepneme, tím větší  pomoc získáme od Univerza.

Podle starobylého čínského učení každý časový cyklus výrazně ovlivňují jeho vládci. Nemůžeme se ovšem řídit jen podle charakteristiky jednoho, jak nám víc než jasně ukázal vládce roku 2011 - jindy roztomilý neškodný lekavý Zajíček, ovšem tentokrát podpořený chrastícími zbraněmi dvou Kovů. V roce 2012 bude vládnout Drak spolu s nebeským kmenem Vodou, z hlubin tichomořského Mariánského příkopu vzlétne ke kosmickým výšinám. Země dohlédne na stav hmoty a mimořádný vliv bude mít v roce 2012 časoprostor, ovládat jej budou Nebesa, Oheň a Vítr.
 
 
Jaký vládce je  tedy drak?

Drak je v Číně symbolem úspěchu a štěstí, ale také urputnosti a principů. Ve starých dobách byl znakem samotných císařů. Narodit se v roce Draka je považováno za mimořádný dar, uvádí se, že v roce Hliněného Draka (1988) se v Hongkongu narodilo 70 ooo dětí, zatímco v jiných letech se jejich počet pohybuje okolo 40 ooo. Důvod je prostý lidé zrození v roce Draka si do kolébky vkládají dlouhověkost, pohodovost a bohatství. Rok Draka je spojován s velkými událostmi, objevy, činy i osobnostmi.

Vodní Drak, vládce roku 2012, zvedne vody a vyplaví na světlo světa vše, co dosud bylo našim zrakům skryto pod převislými břehy, kořeny stromů a nánosy bahna bez ohledu na to, jestli se bude jednat o skrytý poklad, či nechutné smetí. Velmi pravděpodobně se můžeme těšit na aféry, které mohou dokonce zatřást zaběhlými zvyklostmi. Jako lavina se bude světem šířit boj o principy, boj, který začal dvojitý Kov roku Zajíce. Není to vůbec příjemná představa, urputnost a neústupnost draků známe z pohádek dětských let a Drak, jako vládce tohoto roku, svou bezohledností a z určitého ohledu i krutostí za nimi nezůstane pozadu. Hodně se bude hovořit o vzdělání, pro tak charizmatického jedince, jakým je Drak, je studium velmi důležité. Země, vládce otevření hmoty, si k principům přihodí požadavek na výživu, dost možná položí značně důrazně otázku potravy pro obyvatele planety.
 
 
Role času

Zcela zásadní význam bude mít v roce vliv času, vládu Jangu nad časoprostorem přebírají QIAN- Nebesa. Považujeme je za vládce naprosto zásadního. QIAN - Nebesa znamenají zrcadlo, které nám nastavují, a ptají se, kdo jsme a kam jdeme. QIAN jsou principy Univerza, které nám byly dány a za které QIAN nelítostně bojuje. QIAN je ale také pomocná ruka, napřažená ve chvílích potřeby. Skutečné potřeby, ne žádostivosti našich rozmarů-Nebesa například díky ledu, který vytvoří a následně pozdvihují nad vodní masy, umožní vodním živočichům přežití i nejtragičtější zimy.

QIAN podpoří Draka v boření starého a přežilého stejně jako v hledání principů. Na rozdíl od Draka ovšem budou nejen zvažovat, ale také jednat a mnohdy velmi razantně. Do činností a akcí zasáhnou náhody, věci se budou řešit vlastním způsobem. Ne vždy ovšem podle našich představ. Univerzum nemá šuplík na slitování. 

Harmonie bude potřebovat světlo Ohně. Měli bychom se snažit o precizní vyjadřování a na druhou stranu vyžadovat jasná vysvětlení. Právě jednoduchost a srozumitelnost povede k harmonii a co je ještě důležitější - i k uchování. Ať již v paměti, nebo fakticky. Obávat bychom se mě|i možnosti žít si nad poměry v teple a pohodě Ohně, který v letošním roce bude vesele planout.

Jemné plápolání nás konejší, žhavé uhlíky uspávají. Světlo ohně ale můžeme využít i na osvětlení Cesty, na osvícení. Nabídnutá pohodlnost pak může být cestou do pekla. Pohodu nám bude kalit zaměření na vlastní zdraví a bohatství. Sebestřednost nás bude zdržovat, neuvědomíme si díky ní skutečné problémy Sebe, okolí, společnosti. A vítr nám pak bude rozfoukávat myšlenky, možnosti, příležitosti. Snaha urvat něco pro sebe skončí ztrátou.
 
 
Velká změna

Datem, jež v roce 2012 zasluhuje podle západní astrologie největší pozornost, je 21. prosinec, neboť právě v tento den se naše Země a společně s ní všechny důležité planety naší sluneční soustavy dostanou na jednu pomyslnou přímku se Sluncem a galaktickým středem v Mléčné dráze. Poté následuje přestup galaktického rovníku. Tento jev se opakuje jednou zhruba za 25  920 let a nazývá se kosmickým nebo také platonským rokem (a čínskou galaktickou hodinou). Naše Země po jeho uplynutí projde změnou a stejně tak i lidstvo.

Zajímavé je, že podle tisíciletých čínských tabulek je energií času nás po vánočních svátcích v roce 2012 očekává obrovská kalamita s mimořádně závažnými dopady na náš život i hospodářství. Určitě ale ne konec světa. Naopak. Po Vodním Drakovi převezme v roce 2013 vládu laskavý a intelektuální Vodní Had, pod jeho vládou bychom si mohli už konečně trochu vydechnout.

 
 
 
 
A na co si máme dávat pozor?

Neschopnost vnímat detaily může hodně poškodit, dokonce až shodit úsilí Draka, jeho principy se mohou stát nevěrohodné. Rozhodně bychom se měli věnovat maximálnímu zjednodušení, rozmanitost roku 2012 určitě prospívat nebude. Měli bychom se soustředit na opravdu důležité projekty, nerozptylovat se dalšími. Čím jednodušší cestu vytýčíme, tím spolehlivěji nám ji Univerzum pomůže dokončit. Takže zvedněme hlavu, zhluboka se nadechněme a připravme se ke startu. Hodně štěstí!

zdroj:http://rajsrdce.mypage.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář