Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aura a jak ji vidět

13. 2. 2010

AuraObrazek

Aura je neviditelné vyzařování energie, které obklopuje vše živé i neživé. Aura obklopuje celé tělo, je součástí i každé jeho buňky a odrazem všech jemných životních energií. Energie obsažené v naší auře jsou obrazem naší osobnosti, našeho způsobu života, myšlenek i emocí. Aura zřetelně ukazuje nás mentální, psychický a duchovní stav.

Naše tělo je vlastně ve své podstatě energetickým systémem. Tělo energii přebírá, mění ji a používá k různým účelům. Tak jak je námi energie přijímána a v nás probouzena, začíná vyzařovat z naše fyzického těla. Tato energie, která obklopuje  naše tělo je nazývána aurický obal. Zabraňuje vstupu negativním energiím a brání energetickým únikům.

 

 

V auře se odráží všechno co prožíváme, stejně tak co jsme prožili v minulosti.  Pokud naše aura zeslábne můžeme se stát snadnou kořistí okultního útoku. Zpevněním své aury se chráníme před negativní magií a zlepšujeme svůj pocit dobré pohody. Proto je nutné, aby se každý naučil rozpoznávat svá zranitelná místa, rozpoznat, kdy nadměrně používá množství energie a jaké je pravděpodobné místo úniku.  Je třeba se naučit, jak energii znovu doplňovat, než se vyčerpá do té míry, že její nedostatek projeví jako nemoc. 

Pokud nevyužíváme své energie v plném rozsahu, neděláme-li to pak náš strom života přestává růst.  My v důsledku toho máme menší odolnost vůči negativním vlivům, které nám škodí a nedostává se nám energie,  abysme mohli vykonávat, to co v životě potřebujeme a po čem toužíme. V podstatě jsme dovolili své energii uniknout z našeho energetického pole, a tak došlo k poranění aury.  K poranění aury může také přispět další faktory jako jsou drogy, alkohol (ve velkém množství), stres, kouření, duševní a citové trauma (např. rozvod, rozchod, úmrtí v rodině,....) .

Aura je vejčitého tvaru, který se přizpůsobuje obrysu našeho  fyzického těla,  avšak naše tělo přesahuje zhruba o 10 až 15 u někoho dokonce až 30 cm. Je tvořena našimi jemnohmotnými těly. V roce 1958 baron Karl von Reichenbach, tvrdil že objevil určité vyzařování vycházejí z magnetů, kamenů, krystalů, rostlin, zvířat, které vidí někteří lidé jenž mají senzitivní schopnosti.  V roce 1911 dr. Walter Kilner vymyslel způsob, jak zviditelnit toto záření. 

Jak vidět auru?

Postavte svého pomocníka, aby stál proti tmavému pozadí a zaměřte svůj pohled do třetího oka (uprostřed kousek nad obočím). Pomoci může přimhouřit trochu oči.  Asi poprvé je možné uvědomovat si auru kolem hlavy, pokud se  zaměříte pozorně aura zmizí. Proto je nutno zaměřit se na třetí oko a zkoušet to znovu a znovu.  Pokud nemáte úspěch z tmavým pozadím zkuste pozadí světlé.  Aura je vidět kolem hlavy, potom kolem celého těla. Jsou-li myšlenky a emoce klidné, mírné a láskyplné, jsou v auře vidět jemné, krásné a jasné barvy a aura svítí zvlášť zářivě okolo hlavy. Ale jakmile se objeví negativní myšlenky, bázeň, deprese, smutek  nebo závist, změní se barvy v auře v tmavé, kalné a těžké odstíny. Toto  ponuré záření vyvolá v organismu časem stav nemocí a disharmonie.

Auru můžete také cítit. Když stojíte před svým pomocníkem s rukama nataženýma k oběma stranám jeho hlavy a dlaněmi obrácenými k hlavě, ucítíte ji.  Postupně ruce přibližujte k hlavě. Asi ve vzádlenosti 10 - 15 cm, ucítíte mravenčení či lehké teplo, řezavý pocit nebo tlak Pohybujte rukama směrem k hlavě a pocítí auru.

Každá aura má některou barvu jako základní.   Světlé a jasné barvy odstíny obvykle ukazují pozitivní energie, ale tmavé a nebo dokonce rozmazané barvy ukazují na getativní energii a nemoci. Popis barev je pouze základní.

 

Žlutá - ukazuje na intelekt, moudrost, paměť, veselost, hravost, přejícnost, pomoc druhým. Světlá barva žluté naznačuje nesobecké nitro, veselost. Nejasná žlutábarva ukazuje napětí kontrolované vůlí, ovlivnitelnost, sobeckost, strach se prosazovat, strach ukázat své city.

Oranžová - značí radost, vitalitu, živost, odvahu, pozitivnost, ale též napětí. Oranžová tmavá skoro až hnědavá naznačuje únavu, žárlivost, přetaženost, pomstichvitovst a sklon k léčbě k drogám - cigarety, alkohol, léky.


Červená - značí aktivitu, sílu, vůli, energii, vytrvalost. Tato barva  avšak také může naznačovat , že v nás probíhají určité boje - výbušnost, netrpělivost a nátlakovost. Lidé , kteří mají převážně auru červenou jsou emocionální často bývají pod stresem a nátlakem. Tělo si říká o odpočinek. 

Modrá - ukazuje na vyrovnanost, klid, harmonii, vnitřní mír, tpělivost, spokojenost, důvěru. Mdlé odstíny modré ukazují na deprese, že nám život utíká pod rukama, že je nám křivděno, nátlak na na naši osobu.

Zelená - ukazuje na přizpůsobivost, harmonii, vnitřní klid, soulad, léčitelstké schopnosti, přátelství, sympatie, vyrovnanost, otevřenost, komunikaci, radost žít.

Tyrkysová zeleň - zlepšení zdraví. tmavé barvy zelené - ukazují mna nespolehlivost, sobeckost.


Fialová - ukazuje na duchovno, vnitřní klid, hledání ideálů, mystično, vnitřní naslouchání, harmonie, silnou vůli a vyšší ideály.

 

 

Jak nastolit opět rovnováhu - je nutné udržovat mezi emočním, duševním a duchovním stavem rovnovážný stav.  Všechny aspekty působí společně.  Právě při nedostatečné vyváženosti a harmonii musíme vše dát do pořádku. Harmonizovat pomáhá poslouchání vhodné hudby, kterou máme v oblibě,  příjemná koupel, kterou si provoníme voňavými esencemi, bylinkami a též cvičení - jako je aerobic, step, ...., ale  i pomalé jako je jóga, meditace, dále velmi pomáhají vhodně zvolené amulety, talismany a cvičení na harmonizaci organismu. K odebrání negativní energie z těla např. při nemoci, říznutí, poranění se aplikuje léčivá energie, nebo metoda léčení barvami, léčení drahými kameny.Obrazek

Pro posílení a ochranu energie existuje  základní technika -  Světelný kříž.

 

 

SVĚTELNÝ KŘÍŽ

Světelný kříž je velmi účinný. Toto kabalistické cvičení pro posílení AURY a koncentraci ENERGIE.

 

1. Postavte se  k Východu a několikrát se zhlubka nadechněte poté si představte, že se rozpínáte nad sebou jasné bílé světlo. Zvedněte
PRAVOU RUKU nad HLAVU a za následujících slov si stáhněte světlo dolů ke svému ČELU. " Tvé, ó Pane...."   nebo říci   ATA (A-ta)

 

2. Procítíte, jak vám světlo naplňuje HLAVU a za následujících slov je VEĎTE PŘÍMKOU, níž TĚLEM, až k NOHÁM .. "Je království...."   nebo říci MALCHUT (Mal-chut)

 

3. Procítíte , jak vám světlo NAPLŇUJE celé tělo a Vytáhněte ho RUKOU vzhůru k pravému RAMENI a řekněte: "Síla" nebo říci VE GEVURA (Ve-Ge-vu-rá)


4. TÁHNĚTE proud světla napříč k LEVÉMU RAMENI a řekněte: A Sláva... nebo říci Ve Gedula (Ve- Ge-du-la)


5. Nyní sepněte RUCE u srdce a prociťte jak VÁMI PROZAŘUJE velký Světelný kříž a řekněte:"Navždy. Amen. " nebo říci LE OLAM AMEN (Le-O-lam-A-men).

Ata - Ty jsi, Malchut - Království, Ve Vegevura -  A síla, Ve gevula -  A sláva

Le olam - Navždy, Amen - Amen

V češtině se používá verze - tvé je království i moc a sláva navždy amen.

 

Dáváme důraz na každou slabiku a posloucháme jak rezonuje. Pokud sladíme zvuk hlasu s představou  a obrazem, urychlíme v sobě probuzení sil a  energií.

 

 

 

Dvojitá spirála je možné ji nositi ve formě přívěšku na krku, potom ve formě výšivky nakreslenou nebo jinak ztvárněnou.  Dvojitou spirálu můžeme použít také v  případě chceme-li ochránit určitý prostor před energetickým atakem. Ten může nastat třeba v případě nepřátelského prostředí, prostředí, kde panuje špatná nálada, ale i také prostředí v němž je nepřátelství, ale není přímo namířeno proti nám (např. v práci). Pokud tuto situaci chceme změnit umístíme spirálu do všech hlavních směrů, od nichž by k nám mohlo přicházet negativné energetické proudění. Pokud Obrazekchceme ochranu všeobecně rozmístíme spirálu do všech světových stran.

Lidské dlaně jsou citlivé na přijímání energie. Takže  podle potřeby a založení člověka přijímají nebo vysílají čchi. pokud jsme unaveni můžeme si pomoci k doplnění energie. Vztáhneme-li ruce ke zdroji - Slunci - a vytrváme v klidném postoji tak dlouho, dokud nepocítíme příliv energie.

 

zdroj: http://www.magiicke.estranky.cz/clanky/aura

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář