Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akáša

Představme si ji jako knihovnu s velkým množstvím knih. Těchto knihoven je více a každá má jiné zaměření. Pokud budeme připraveni, tyto knihovny se nám otevřou a získáme informace, většinou jako intuice a inspirace. Ale pouze tehdy, když mají duchovní bytosti jistotu, že je dokážeme správně použít.
 
Nám lidem byly při příchodu sem do hmotného světa zablokovány všechny vzpomínky na minulé životy. Proto i přístup do této kroniky není umožněn všem.
 
Přístup k této kronice je povolen pouze vybraným bytostem. Pokud se některým spiritistům podaří číst z této kroniky, většinou je jim to ve skutečnosti zprostředkováno v astrálním světě některým z průvodců nebo Mistrů, kteří rozhodují, zda mohou nahlédnout či nikoliv.
 
 
Kdo tedy může číst v této knihovně?

Někteří lidé mají dar získávat zde informace o svém vlastním životě. Existuje řada postupů a návodů. Jedním z nich je velmi jednoduchá
meditace, během které si představujeme, že vstupujeme bránou do chrámu, kde knihovníka poprosíme, abychom mohli nahlédnout do naší knihy života. Každý tu svou knihu vidíme jinak: malou, ohromnou, prostou či bohatě zdobenou, někdy můžeme nahlédnout jen na obal, někdy smíme listovat a číst...
 
Za možnost nahlédnutí se sluší vždy poděkovat, a i když jsme se napoprvé nic nedozvěděli, zkusíme to jindy, v jiné meditaci, pokud je nám to dovoleno, dříve nebo později se skutečně dozvíme to, co se dozvědět máme v daném životním okamžiku.

Jen malý počet lidí smí v Akáše číst informace o druhých lidech. Je to velký dar, a vyžaduje velkou morální a
duchovní sílu i přípravu. Rozhodně to není tak, že bychom si mohli dojít přečíst něco o sousedovi, a stejně tak soused si nemůže číst o našem životě.
 
Ten, kdo dostal takový dar, má nesmírnou odpovědnost, a často za nás nese i tíhu a bolest, často nahlíží na velká utrpení, a jeho úkolem je pomáhat. Dar se tak stává úkolem a posláním, a ne každý, kdo říká, že to umí, je skutečně povolán a má přístup.
 
Akáša je umístěna v každém atomu, každá molekula v sobě nese veškeré poznání celého vesmíru. Je kvantovou součástí DNA.
 
Jde o formu energetického pole, ve kterém se ukládají „jako do počítačové paměti“ veškeré události, osudy, myšlenky, a to minulé i současné, a podle některých i budoucí – zde nastává rozpor v názorech, neboť pokud jsou události dopředu dané, pak by ztrácela smysl svobodná vůle člověka a jeho rozhodování, jiné teorie říkají, že i přes různá rozhodnutí jdeme za předem daným cílem.
 
Pátý element – v této podobě ji zná především magie a pohanská učení, která pracují s živly, Akáša zde zastupuje v Pentagramu právě ten Pátý element, jinak zde nazývaný Éter. V magii je to tedy duchovníéter, pátý okultní a všudypřítomný živel, jenž zahrnuje ostatní čtyři živlyzemi, vzduch, oheň a vodu, které z něj vycházejí.

Indická stará učení pojmem Akáša nazývají jednu z tattev. Tattvy jsou energetický „dech“ nebo „vítr“, je jich pět, a opět reprezentují pět živlů, kde Akáša představuje opět
Éter. Tyto energetické dechy se periodicky střídají po 24 minutách, všech pět živlů oběhne cyklus za 2 hodiny.
 
Počátek se vypočítává podle východu Slunce – je tedy potřeba určit přesnou minutu východu Slunce v daném místě, a počítat s každodenním posunem. Energie živlových dechů nás silně ovlivňuje, a při denních činnostech nám může pomáhat nebo škodit, pomáhá k hubnutí nebo naopak nabírání energie a váhy, podporuje nebo kazí důležitá jednání. Využití správného načasování podle tattvických „hodin“ může být velmi efektivní.

 

 
 
 
Akašické záznamy
 
 
Akašické záznamy se nacházejí ve vyrovnávací zóně mezi astrálním a mentálním světem, zčásti jsou astrální, zčásti mentální, a svým způsobem se rozpínají mezi všechny úrovně. Jsou to záznamy všech myšlenek a všech událostí, které se kdy přihodily, něco jako obrovská až nekonečná mentálně-historická obrázková kniha. Akašické záznamy také obsahují pravděpodobnosti pramenící z minulých událostí, činů a myšlenek. Je to jako pohled do budoucnosti.
 
Pokud se naladíte na Akašické záznamy, nejspíše narazíte na události, které doprovázelo největší množství energie. Z toho důvodu nejsnáze spatříte války a pohromy. Energie obklopující tyto události jim dává vyniknout nad všechno ostatní a jsou tedy snáze viditelné.
 
Pohlédnete-li do budoucnosti, do oblasti pravděpodobnosti, vstoupíte do matoucího symbolismu smíšeného se současnými událostmi.Tento symbolismus je způsoben systémem víry většiny náboženství. Milióny lidí na světě věřily tisíce let v určitou formu proroctví, ať již to je biblická “Kniha odhalení” nebo Nostradamova proroctví. Tato starodávná proroctví jsou bohatě prodchnuta symbolismem. Ten pak ovlivňuje způsob, jakým lidé myslí a sní o budoucnosti.

V Akašických záznamech se projevuje jako symbolická reprezentace budoucnosti. Symbolismus je velkou pomocí, která usnadňuje konzultaci s Akašickými záznamy.
Akašický symbolismus můžete využít jako index. Např. lze poměrně snadno pochopit, že odkaz “Psí Války” reprezentuje válku.”Děsivá Zubatá” je univerzální symbol smrti a destrukce.
 
Takže pokud vás zajímá tento druh budoucích událostí, naladíte se na symbolický index pro válku a pak listujete oddílem minulých a budoucích válek. Kromě jasnovideckých schopností při hledání minulých a budoucích událostí velmi pomohou znalosti z historie, geografie, náboženského symbolismu, ústředních osobností při světových událostech a znaky států. Například co se týče vize budoucnosti, kterou uvádím dále: Kdybych byl věděl kdo byl známou osobou mluvící k davu a rozpoznal o jakou zemi se jedná, mohl jsem přesně předpovědět budoucí události, místo abych jim porozuměl až poté, co se staly.
 
Vstoupil jsem do stavu vědomí zvaného Akašické záznamy. Tam jsem byl zaplaven morem symbolismu. Viděl jsem ve čtyřech rozměrech naráz. Má vědomá mysl to dost dobře nemohla přijmout. Viděl jsem války, hladomory, epidemie, pohromy, zemětřesení, erupce sopek, pády letadel, vraždy atd. Bylo to příšerně zmatené a depresivní. Přesto jsem spatřil kousek symbolismu, kterému jsem porozuměl a naladil jsem se na něj. Děsivá Zubatá držela Psí Války (jak byli popsány mnohými proroky). Tito psi byli strašlivé bestie s rudýma očima a slintajícími chřtány. Držela je ta postava s kápí, zlou lebkou místo tváře a srpem v ruce. Spatřil jsem jak pustila psi, což symbolizovalo nadcházející válku.
 
Vznášel jsem se nad tím vším naladěn na tuto scénu, cítil jsem paprsky slunce a pach města pode mnou. Viděl jsem muže stojícího na vyvýšeném podiu pod dvěma obrovskými meči. Vedl charismatickou řeč k mnoha tisícům lidí. Jeden z mečů se proměnil na široký křižácký meč. Ten muž byl Saddam Hussajn, bylo to v Bagdádu u památníku neznámého vojáka. Viděl jsem to šest měsíců před začátkem války v Perském zálivu. Nevěděl jsem kdo je Saddam Hussajn nebo kde se scéna odehrála, dokud jsem to neviděl v televizi během války v zálivu.
 
Pohled do Akašických záznamů je jako listování nekonečným mentálním fotoalbem. Jste bombardováni děsivou řadou obrazů a zvuků z minulosti, přítomnosti a pravděpodobné budoucnosti. Musíte si vybrat některý z těchto myšlenkových záznamů, naladit se na něj a vstoupit dovnitř. Pak budete záznam prožívat jako kdybyste tam skutečně byli a sledovali to v okamžiku, kdy se to děje.
 
Konzultaci s Akašickými záznamy můžete provádět sami, pokud máte dostatečné schopnosti, obvykle se tak ale děje za asistence vyspělé bytosti z vyšší úrovně existence. Vše pak probíhá ve formě jakési prohlídky s telepatickým průvodcem. Enormní množství informací je pro vás filtrováno a vybraný záznam minulých událostí nebo pravděpodobné budoucnosti je vám jasnozřivě předveden pomocí telepatického spojení s knihovníkem.
 
Někteří lidé tvrdí, že po vstupu do Akašických záznamů tam nalezli něco jako knihovnu se skutečnými knihami. Minulost, přítomnost i budoucnost byla zaznamenána ve formě textu v těchto knihách. Někdo dokonce říká, že přečetl záznam, a poté do něj vstoupil a prožil jej na vlastní kůži.
 
Všechna tato tvrzení odpovídají charakteru Akašických záznamů. Toto byly prohlídky za podpory knihovníka, kdy Akašické záznamy byly předváděny jako něco dobře známého, snadno použitelného a snadno pochopitelného.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář