Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alfa hladina

20. 7. 2010

Mnozí z nás, kdo se zajímají o esoteriku, se setkali s pojmem „ hladina alfa“. Co to vlastně je? Je to stav změněného vědomí, podobný stavu mezi spánkem a bděním. Tímto se dostáváme do podvědomí a máme neomezené možnosti.

Pomocí tohoto se lze zbavit únavy ale i špatných myšlenkových vzorců a chování.

Jak se tedy do hladiny alfa dostat?? Je mnoho postupů, já se pokusím popsat jeden z nich.
Důležité je vědět, že je to stav vědomí bez myšlenek a pocitů. Mozek se zpomalí a ty máš možnost vepsat do svého podvědomí důležité informace, nebo zažít stav vnitřního vidění a představ. Také můžeš astrálně cestovat a provádět sám na sobě léčebnou terapii. Takže… najdi si tiché místečko, usaď se nebo si lehni do pohodlné pozice, abys byl dokonale uvolněný a zajisti, aby tě nikdo nerušil. Pusť si relaxační nebo motivační hudbu a můžeš začít :o)). Obrazek

Zde je pár metod:

Pokus se si v mysli představit jeden obraz a na ten se zaměř a vnímej pocity, které se objeví. Na své myšlenky zapomeň, nevšímej si jich a za chvilku se dostaneš do alfy.

Soustřeď svou mysl na nějaký zvuk – třeba cvakání nebo pískání a přidej k tomu nějaký obraz,  a když toto udržíš, jsi také v hladině alfa.

Představ si před očima barevné schody a každý má jinou barvu. Vedou směrem dolů a je jich celkem 7 – červený, oranžový, žlutý, zelený, modrý a fialový. Ano – jsou to barvy našich čaker!!! Začni po nich pomaličku scházet a vnímej své tělo, jak se pomalu propadá hlouběji do hladiny alfa.

Dalším, pro mě dost nepříjemným způsobem sestupu do alfy je skok nebo pád. Představ si, že jsi někde ve výšce a nakloň se dopředu a… skoč! Padáš hlavou dolů a vnímej, jak se tělo při pádu chová. Na zem nedopadneš, dopad prostě není, protože na konci je hladina alfa. Metoda soustředění se je zaměřena na tlukot tvého srdce, tikotu hodin, cvrlikání ptáků, bzučení hmyzu atd. Ty vnímáš každičký detail tohoto zvuku a když se dobře soustředíš, dostaneš se též do alfy.

Posledním z postupů je počítání. Začíná se od 50 – 0 a při každém čísle se na něj zaměř a postupuj pomalu.     

Těchto pár postupů lze beze strachu vyzkoušet a hlavně nezoufejte, pokud se vám to hned nepodaří!!! Je to práce sama se sebou a je těžká. Má jedna rada je ta, že byste měli mít při sobě křišťálový kamínek. Ten ochraňuje vaši energii a drží vás při zemi.

Přeji hodně štěstí a zvídavým lidičkám se určitě objeví možnosti, co lze v hladině alfa vše dokázat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to Marta

(Hanka, 11. 8. 2010 21:34)

jj, v regresi bys měla pracovat celou dobu v hladině alfa a pak se i kromě brazů ukazují jiné věci ...

....

(Marta, 11. 8. 2010 11:58)

Ahooj já byla na regresi a bylo to spíš vzpomínkové i když mě to zavedlo do doby kdy mi bylo 13 let a vůbec jsem nevěděla proč,najednou se objevil obraz...zajimavé