Jdi na obsah Jdi na menu
 


Intuice

8. 5. 2010

Intuice by se dala nazvat svatým grálem osobnostně duchovního rozvoje. Ovšem vnímat ji není vždy až tak jednoduché.Může trvat i roky, než pochopíme, co nám náš vnitřní hlas chce sdělit. Leckomu se to za jeho celý život ani nepodaří. Posluchač vnitřního hlasu nemusí věřit, že to , co slyší, má skutečně pro něho přínosnou hodnotu.

ObrazekČas od času všichni prožíváme záblesky prozření s vědomím, že nám "cosi" říká, abychom třeba zpomalili v jízdě autem, nebo nám někde píchne a my pochopíme, že člověk, s kterým se bavíme nemusí být až tak důvěryhodný jak předpokládáme. Můžeme slyšet hlásek nabádající nás, abychom si vzali deštník, protože odpoledne bude průtrž :o)). Myslíte, že to je náhoda?

V naší mysli jsou zasunuty vzácné dary a schopnosti, které jsme kdysi dříve instinktivně využívali, ale......nyní máme problém je pochopit.


Na počátku naší cesty uvědomění  se snažíme zaměřit na budování propojení s naším jedinečným nadáním a schopností a je důležité, abychom si vypěstovali důvěru ve správné vedení naší intuice.
Je spousta technik a tady je jich pár nastíněno :o))Obrazek


* Nesnažte se tomuto procesu dávat  větší důležitost, než tam je. Přestaňte se snažit, aby se  stalo něco úžasného.

* Zkuste identifikovat různé hlasy uvnitř vás.

- Snažte se si uvědomit, že potřebujete okamžitou a konkrétní odpověď, ale pouze na otázku, kde odpověď lze dostat.

* Snažte se zmást vaše intuitivní pocity s jinými emocemi a impulsy.

* Pokud máte pocit, že jste jaksi zablokovaní, je třeba provést nějaké emocionální léčení. Protože by mohlo být obtížné kontaktovat naše intuitivní pocity, pokud se emoce drží uvnitř v nás.


* Pamatujte si, že rozvíjení vnitřního vedení je celoživotní proces, který jde v cyklech a nebuďte na sebe příliš tvrdí pokud to hned nebude podle vašich představ.

Čím více budeme naslouchat hlasu naší intuice, tím hlasitěji budeme slyšet odpověď. Jenže se objeví i další hlasy v naší hlavě. Nemyslím tím schizofrenní typ hlasů :o)), ale co například Ego?? Co Vnitřní dítě?? Jak můžeme přesně rozlišit, který hlas přesně posloucháme? 
Obrazek


Jediným způsobem, jak zjistit zda na námi položenou otázku odpovídá naše vnitřní vedení, zda naše rozhodnutí je na základě našeho skutečného záměru je POŽÁDAT!
 

To samo o sobě je proces. Začneme tím, že se jednoduše sebe samotných ptáme, jaká je správná cesta pro nás. Intuice není  projít mnoho dlouhých myšlenkových procesů, vysvětlit a zdůvodnit rozhodnutí, že si vybereme, to na nás prostě bliká odpověď , která  zdánlivě žádný důvod nemá.Rozeznat rozdíl lze takhle, potřebujeme pouze položit otázku, zda je to opravdu naše intuice, a my budeme obvykle smyslově vnímat odpověď. Intuice je jemná síla. Hlasy ega a vnitřního dítěte jsou mnohem silnější. Tyto jiné hlasy chtějí , abyste přišli na jejich způsob myšlení, zatímco hlas intuice je rád, pokud ho slyšíte :o)).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář