Jdi na obsah Jdi na menu
 


Meditace - Duch Jednoty

30. 1. 2013

 Tuto meditaci (The Unity Breath) přijal  Drunvalo Melchizedek od velkého spirituálního učitele Kriya jógy Sri Yukteswara. Bližší informace si prosím přečtěte zde.

A nyní již k samé meditaci:

1.Vyberte si příjemné místo, kde nebudete nikým a ničím rušeni a posaďte se do své oblíbené meditační pozice. Zvolna odpoutejte pozornost od vnějšího světa a svým vědomím se přesuňte do svého vnitřního prostoru. Tiše seďte, několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Uvolněte svoje tělo tak, abyste jej zvolna přestali vnímat. Začněte rytmicky a rovnoměrně dýchat. Nechejte zvolna odplynout myšlenky všedního dne. Prociťte a uvědomte si přítomnost svého duchovního mistra či svých duchovních průvodců.

2. Buďte si vědomi svého světelného těla ( Mer-Ka-Ba), pokud můžete. Pokud se vám to nedaří, pak postačí i to, když si představíte světelný válec, který prochází vaším tělem. Jeho průměr je asi takový jako když spojíte prostředník s palcem dohromady. Začátek světelný válec umístěte do místa  přibližně na délku paže nad hlavou a jeho konec do místa asi 50-60 cm pod nohami. Tato světelná trubice vstupuje do vaší hlavy skrze korunní čakru a místo na temeni, kde lze u čerstvě narozeného dítěte nahmatat mělkou pulsující prohlubeň. Světelná trubice opouští tělo skrze základní čakru a pokračuje dále mezi nohami směrem dolů až do hloubky zhruba 50-60cm pod chodidly.

Než začnete se samotnou meditací, přeneste tedy svou pozornost na tuto světelnou trubici, postupně prohlubujte svůj dech a vnímejte energii, která světelnou trubicí a tedy i Vámi prochází.

3.Nyní přesuňte svou pozornost na místo na Zemi, o kterém si myslíte, že je nejkrásnější na světě. Může to být kdekoliv – horská scenérie se stromy, jezery a řekami nebo horká, suchá a písčitá poušt téměř bez života -  prostě jakékoliv místo, které budete vnímat jako krásné.  Plně se svým vědomím na toto místo přeneste, vnímejte každý detail – svým zrakem, sluchem, čichem, všemi smysly. Například – pokud je vaším místem horská scéna, mějte před očima mádherné hory s vrcholky dosahujícími až k bílým oblakům. Pozorujte a vnímejte les i jemný pohyb stromů ve větru. Zachyťte svým zrakem i  zvířata – jeleny a losy, divoké králíky a veverky. Povšimněte si nádherného orla s obrovskými roztaženými křídly, jak plachtí nad vrcholky hor. Podívejte se dolů a pokochejte se průzračně čistou vodou v horských potocích a řekách. Nenechte si uniknout vyskakující ryby čeřící hladinu horského jezera i vodní ptáky skrývající se v křoviskách kolem vodní plochy. Nadechujte vůni horské květeny, kochejte se krásou rozkvetlé louky.

Začněte si uvědomovat a prociťovat lásku k tomuto místu i k celé přírodě. Dovolte, aby se tento čistý cit prohluboval a narůstal dokud celé vaše srdce nebude touto láskou doslova přetékat.

4.Sjednocení s Božskou Matkou

Až to tak budete cítit, vyšlete svou lásku ze svého srdce do středu Země ( můžete si vizualizovat malou kouli, do které vdechnete svou lásku a tuto kouli potom vyšlete k Matce Zemi), s přesvědčením, že Matka Země právě teď cítí lásku, kterou k ní chováte. Stačí jen záměr – vyslat Matce Zemi lásku a již se tak děje, nic víc není potřeba.

Potom čekejte… jako dítě. Počkejte, dokud Vám Matka Země nepošle lásku zpět, čekejte dokud ji nepocítíte. Jste její děti a já vím, že vás miluje.

Jakmile Matčina láska vstoupí do vašeho těla, otevřete se úplně a dovolte této lásce pohybovat se skrze celé vaše tělo. Nechte se touto láskou prostoupit. Dovolte ji vstoupit do každé buňky vašeho těla. Nechejte ji pohybovat se i skrze vaše světelné tělo. Nechte ji pohybovat se tam, kde se chce pohybovat. Prociťujte, jak vás tato silná, krásná láska Matky Země celé prostupuje a obklopuje a zůsťaňte v tomto spojení, dokud se s láskou Božské Matky plně nepropojíte.

5.Sjednocení s Božským Otcem

V pravou chvíli (pro vás), kterou jen vy můžete znát, bez toho aniž byste přerušili prociťování jednoty s Božskou Matkou, pohlédněte ke svému Otci, ke svému Nebeskému Otci. Zaměřte svou pozornost na noční oblohu. Podívejte se na Mléčnou dráhu, jak se vlní na nebi. Sledujte planety a Měsíc pomalu kroužící kolem Vás a Země. Vnímejte sílu Slunce, třebaže je skryté. Uvědomte si neuvěřitelnou hloubku prostoru.

Nalaďte se na lásku, kterou cítíte ke svému Otci, k Nebeskému Otci, který je Duchem všech stvoření. A až se tato láska stane tak velká, tak silná, že prostě  nemůže déle zůstat uvnitř vás, vyšlete  ji prostřednictvím svého záměru do nebe.

Pokud chcete, můžete to opět provést s  pomocí vizualizace malého světelného míčku, který naplníte svou láskou a odešlete. Můžete tak učinit i skrze posvátnou mřížku Jednoty vědomí, která je kolem Země. Pokud nevíte co je světelná mřížka, nic se neděje. V tom případě prostě pošlete svou lásku Velkému Centrálnímu Slunci.

Je jedno, jaký způsob si vyberete – podstatný je mít záměr, aby se vaše láska dostala k Božskému Otci a celému Stvoření. Je to váš záměr, na čem záleží.

Jakmile pošlete svou lásku k Nebeskému Otci, znovu čekejte.

Počkejte, až Vám Otec pošle svou lásku zpět. A samozřejmě … on to udělá, vždycky to tak bude dělat. Jste navždy jeho děti,  a Božský Otec vás bude vždycky, vždycky milovat!

A opět – až pocítíte jak láska Božského Otce vstupuje do vašeho bytí, nechejte ji ať se pohybuje kdekoli chce. Je to láska vašeho Otce a je absolutně čistá. Dovolte ji vstoupit do každé buňky vašeho těla. Nechte ji proudit i do všech vašich světelných těl.

Opět platí, že můžete v této lásce s Otcem zůstat tak dlouho, jak budete chtít.

Po nějaké době kdy budete naplno prociťovat lásku Božské Matky a Božského Otce se najednou začne dít něco, co se jinak stává velmi zřídka : Nejsvětější Trojice se projeví na Zemi.

Je to zázrak! Božská Matka a Božský Otec a vy – Božské děti – jste spojeni čistou láskou ve svatém trojúhelníku!

Je to posvátný okamžik sám o sobě – prostě jen buďte se svými božskými rodiči a prociťujte jejich lásku. Uvědomujte si své propojení s mocnými kosmickými silami a čistou láskou a dýchejte dechem života!

Podle Sri Yukteswara, je jedině v tomto zvláštním stavu vědomí možné přímé poznání Boha.

A proto je posledním krokem v této meditaci uvědomovat si Boží přítomnost – všude kolem vás a ve vás.

Opravdu je to tak jednoduché! Jakmile s stanete součástí Nejsvětější Trojice, můžete dosáhnout vrcholného poznání  – stačí otevřít své srdce Boží přítomnosti.

Z nějakého důvodu, který zná jen Bůh, je v posvátném trojúhelníku, v Nejsvětější trojici, stav ( vědomí) přítomnosti Boha velmi snadno vnímatelný.

Meditace Dech Jednoty vás zavede přímo a vědomě do Boží přítomnosti.

Tato meditace je přípravou k nalezení Posvátného prostoru v Srdci.

Z knihy Living in the Heart od Drunvala Melchizedeka volně přeložila Sofie Hanáková prowww.novoucestou.czTento příspěvek je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje i s aktivním odkazem. Děkuji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář