Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uzemnění


 
Uzemnění příznivě ovlivňuje duchovní i fyzický vývoj. Je to nezbytný základ pro realizaci naší božské části zde.
Představme si strom, jehož kořeny jsou pevně zapuštěny do země, kmen je silný, plný života a bohatá koruna směřuje k nebi.
Kdo například okusil energii Ra-Sheeba, Shamballa 1024 aj., pak poznal, že čím více je člověk spojený se zemí a zakořeněný, tím silnější kanál se mu otevře pro senzitivní vnímání, intuici, vize atd.
Nalézáme smysl života, harmonický vztah k Zemi, k materiálnímu světu a sílu prosadit se.

Problémy s uzemněním míváme:

1) pokud máme bloky v první kořenové čakře a celkově oslabené spodní čakry
2) pokud na základě silného duchovního či emocionálního prožitku se cítíme "mimo" nebo některé situace nemůžeme rozdýchat
Často nám v takových případech "uletí naše éterické tělo", můžeme mít pocity na omdlení a nevolnosti, nebo také silnou euforii.
Stačí vybavit si některou z uzemňovacích metod a krásně se zase navrátíme do našeho středu.
Každý si můžeme najít ten svůj jedinečný způsob, který nás udrží pevnýma nohama na zemi.

Jednoduché metody uzemnění:


 

 
PŘÍRODA - ZEMĚ

Procházka do přírody, stromy, kameny, půda, lesy, skály, červánky, cedr, hřebíček, fyzická práce……atd. z bohaté nabídky naší Matky Země. Někomu pomůže chvíli zadupat do země, jinému tanec, sport a některým pořádná svíčková nebo guláš. Z barviček to jsou zemité barvy a odstíny červené.
Matka Země tu vítá své milované děti. Poskytuje nám prostor a přesné podmínky pro život jaký si duše zvolila v souladu s boží vůlí. Každý z nás tu má svůj jedinečný genetický kod a své místo na Zemi. Dovolme si přijmout veškerou hojnost, která nám je k dispozici. Vychutnejme si krásy této jedinečné, úžasné planety. V našem dočasném Domově se chovejme tak, jak bysme si přáli, aby se druzí chovali k nám - s láskou a úctou.

PROSBA K VYŠŠÍMU JÁ

Žádám své Vyšší Já o okamžité navrácení, vyladění a harmonizaci všech svých těl včetně fyzického. Volám všechna svá těla zpět k sobě.

PLANETA ZEMĚ

Uzemnit se zde na planetě můžeme nejenom do "země - půdy", ale také do jejího středu, do středu celé planety. Představme si krásnou modrou planetu do jejíhož středu směřuje uzemnění, to je obrovská síla.

PŘES BOŽSTVÍ

V jádru naší planety je čistá božská jiskra, tak jako ve všem kolem nás.Vyladíme-li se na zemské jádro jsme tedy nejen uzemněni, ale zároveň spojeni s božstvím. Platí to však i obráceně. Člověk jehož srdce je otevřené bohu (LÁSCE), ten nachází kromě duchovního vedení také své místo na zemi. Vyslovit své přání se pořádně uzemnit, můžeme tedy jednoduše přímo i k bohu.
Napojení a uzemnění tak probíhá zároveň.

Z karet OSHO - ZEN TAROT promlouvá k tomuto tématu tato KARTIČKA

Zdroj (sada karet oheň, hodnota karty eso)

Zen po tobě chce, abys vyšel z hlavy směrem k základnímu zdroji… Neznamená to, že by si zen nebyl vědom možností využití energie v hlavě, ale když budeš všechnu energii využívat v hlavě, nikdy si neuvědomíš svou věčnost… Nikdy nezažiješ, jaké je to být zajedno s celkem.
Když energie zůstává ve středu, pulzuje, když se nikam nepohybuje, ani do hlavy, ani do srdce, je v samotném zdroji, odkud ji čerpá jak srdce, tak i hlava - pulzuje v samotném zdroji - to je skutečný význam zazenu.
Zazen znamená sedět ve zdroji samotném a nikam se nehýbat, až se vynoří obrovská síla, transformace energie ve světlo a lásku, ve větší život, v soucit, v tvořivost. Může na sebe vzít mnoho podob. Ale nejdřív se musíš naučit, jak být u zdroje. Pak zdroj rozhodne, v čem spočívá tvůj potenciál. U zdroje se můžeš uvolnit, a on ti ukáže svůj vlastní potenciál.

Osho The Zen Manifesto: Freedom from Oneself, Kapitola 11

Komentář:
Když mluvíme o "spojení se zemí", nebo "s vlastním středem", je vždycky řeč o tomto Zdroji. Když začínáme nějaký tvořivý projekt, jsme naladěni na tento Zdroj.
Tato karta nám připomíná, že máme přístup k obrovskému rezervoáru energie. A že se na něj nenapojíme přemýšlením nebo plánováním, ale tím, že se spojíme se zemí a se svým středem a ztišíme se natolik, abychom byli v kontaktu se Zdrojem. Je přítomen v každém z nás, jako osobní individuální slunce, které nám dává život a energii. Je to čistá pulzující energie, dostupná a připravená dát nám cokoli, co potřebujeme k dosažení svých přání, která nás uvítá zase zpátky doma, když si potřebujeme odpočinout.
Takže ať už právě teď začínáš něco nového a potřebuješ inspiraci, nebo jsi zrovna něco dokončil a potřebuješ si vydechnout, jdi ke Zdroji. Jsi vždy očekáván a nemusíš udělat ani krok z domu, abys ho našel.

Dobré uzemnění je dobrý základ pro každého z nás.

zdroj: http://tredoxe.blog.cz/1111/metody-uzemeni

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář