Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vztahy a my

7. 5. 2010

Vztahy - zrcadlo naší duše

Všechny významné vztahy v našem životě jsou klíčem k odhalení skrytých částí nás samotných. Celistvosti a zdraví dosáhneme tím, že si tyto části naší bytosti uvědomíme, přijmeme je a budeme je milovat.
Vztahy mezi lidmi jsou různého typu a stupně blízkostí:Obrazek

1) Se svou rodinou jsme svázáni pokrevním poutem a tyto vztahy bývají zpravidla nejpevnější, i když můžeme být rozdílní.

2) Cítíme silnou náklonost k osobě, se kterou jsme se setkali v minulých životech a nedokončili jsme svůj společný úkol. Z  pohledu zvenčí můžeme mít jen málo společného, ale stejně tu působí  přitažlivost , které nelze odporovat.

3) Je nám fajn s lidmi, se kterými nás spojují  podobné názory. Sdílí náš hodnotový systém a dodávají nám pocit bezpečí a jistoty. Něco společně zažívaného je nutné pro porozumění v jakémkoli vztahu. A nutně se nemusí přitom jednat o pozitivní společný zájem, protože dva lidi může spojovat i to, že se vzájemně nesnášejí. Takové spojení je může připoutat těsněji než pouta lásky.

4) Důvod, proč s určitými lidmi nevycházíme zrovna nejlépe může být na nevědomé úrovni. Věci, které nás rozčilují u druhých, jsou často i v nás. Je důležité se dívat na svět jako na otevřenou knihu plnou pravd. Každý člověk , kterého potkáme na své životní pouti pro nás má určitou zprávu, která nám má pomoci na naší duchovní cestě.
Obrazek
5) Problematický vztah míváme k někomu, kdo vyjadřuje něco, co je pro nás obtížné tolerovat. Např. dívka, která se rozpláče při sebemenších potížích a říká si tak o soucit, jde na nervy schopnému silnému typu člověka, který by ve skrytu duše také stál o pozornost ostatních, ale bojí se odhalit svou zranitelnost. Takový vztah nás má něčemu naučit.

6) Jiným případem je, když nás přitahuje člověk, který má vlastnosti nebo názory, které nám oimponují. Ve většině případů nám to ukazuje, že stejná vlastnost je i uvnitř nás samotných - jen vědět, kam se podívat a kde ji hledat
.

7) Přitahují nás lidé opačného pohlaví, kteří mají vlastnosti představující naše vlastní "skryté pohlaví". My všichni jsme muži i ženy nehledě na vnější vzhled, a hledáme tedy svou "druhou půlku", a často to vede k navázání partnerství .Duše je bezpohlavní a k tomuto stavu směřujeme i my: nikoli potlačením mužství nebo ženskosti, ale přes jejich vzájemné spojení, aby se vytvořila nová, obě části zahrnující osobnost.

8) Často nás k sobě vábí někdo, kdo uspokojuje oblasti našeho života, ve kterých cítíme určitý nedostatek. To vede k tomu, že si vezmeme někoho, kdo má peníze, inteligenci nebo širokou rodinu - něco, co v našem životě dosud  chybělo.Také můžeme hledat někoho, kdo je silný a můžeme se o něj opřít. Nebo si můžeme vybrat člověka s duchovními zájmy, které nám chybí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář