Jdi na obsah Jdi na menu
 


Očista prostoru

14. 3. 2010

Energetická očista prostoru

Velmi důležitá je pravidelnost této očisty, ať už jste se nastěhovali do nového bytu či domu, získali novou kancelář či zdědili byt po vašich předcích, věnujte očistě prostoru pozornost. Energie, které zde zůstaly po předchozích nájemnících či zaměstnancích, mohou působit potíže v kariérním růstu, projevují se nevysvětlitelnými onemocněními a nešťastnými náhodami. Prostor, který obýváte, by zkrátka měl být vyčištěn, aby mohl přijmou vaši energii. Očistné techniky jsou velmi jednoduché a jistě vám nezaberou příliš mnoho času, zato výsledky budou jistě překapující. Dobré zdraví, domácí a rodinná spokojenost a úspěch v zaměstnání jsou ovlivňovány tím, jak se sami cítíte. Jste-li spokojeni a je vám dobře ve vašem bytě či domě, jste klidnější a vyrovnanější. Naopak v pokud se cítíte stísněně, nepříjemně a stále jakoby sledováni, je načase s tím něco udělat.

Obrazek

Nábytek

Pokud je to jen trochu možné, pořiďte si vlastní nábytek a starý, zděděný darujte nebo vyhoďte. Obzvláště pokud nevíte nic o předešlých majitelích. Nebo naopak víte, že tito předchozí vlastnící byli nemocní, haštěřiví, rozvedení či nepříjemní lidé. Energie majitelů se v nábytku velmi silně uchovává. Pokud není možné vyměnit vše, rozhodně tak ale udělejte s postelí, nebo přinejmenším vyměňte matrace.

Umytí rámů oken a dveří
Po úklidu vezměte čistý hadřík, namočte jej a důkladně umyjte rámy oken a dveří. Do vody můžete kápnout několik kapek vonného oleje. Okny a dveřmi proudí do našeho prostoru energie zvenčí a je důležité, aby čisté rámy nepropouštěly negativní energii. Při této činnosti myslete na to, jak se zbavujete nánosu staré energie.
 
Používejte svíce
Plamínek svíce má silnou očistnou energii. Použijte například svíci s kaligrafickým znakem Ochrana proti duchům. Její síla je veliká. Můžete vedle ní položit ochranný kámen, například záhnědu s rutilem či křišťál s rutilem. Nepoužívejte obsidiány.

ObrazekZrcátko
Určitě si pořiďte malé zrcátko Ba gua a pověste jej volně do prostoru, nejlépe do předsíně. Toto zrcátko má z jedné strany symboly JIN a JANG a z druhé malé zrcátko, které chrání svého majitele tím, že odráží svou plochou všechny negativní energie zpět tam, odkud byly vyslány. První dny bude zrcátko intenzivně rotovat, poté se trošku zklidní. Můžete však vysledovat, odkud přichází nejvíce narušení.

 Důkladný úklid
Je důležité neshromažďovat nepoužívané či vadné věci a přístroje v bytě. Vyhoďte vše, co nefunguje. Zkuste se řídit pravidlem, že co jste nepotřebovali rok, to už nepotřebujete. Darujte věci, ze kterých jste vyrostli, zařízení, které nepoužíváte, vše, co máte uloženo z důvody "co kdyby se to hodilo". Uklizený prostor bez zbytečností začne rychle volně dýchat a energie lépe proudí. Pusťte si rytmickou hudbu, otevřete okna a dejte se do úklidu.

RostlinyObrazek
Rostliny v bytě by měly být zdravé a bez usazenin prachu. Nejlepší energii mají rostliny v kořenáčích s dostatkem zeminy, zalité a bez zaprášených listů. Nemocné, zvadlé a staré květiny vyhoďte. Pořiďte si kvetoucí rostliny s kulatými listy. Vyhoďte kytice sušených květin, tyto kvítky jsou dehydratované, mrtvé a vašemu prostoru neprospívají.

Umístěte křišťály
Po obvodu domu či bytu umístěte zevnitř do čtverce 4 křišťály. Stačí asi 1cm velké. Vytvoří ochranný štít. Nezapomeňte je kontrolovat, občas nechat asi 5 minut pod studenou  vodou vyčistit a nabít na sluníčku. Pokud začnou praskat či zmléční, vyměňte je za nové. Ty staré dejte  například k rostlinám do květináče.

Vonné tyčinkyObrazek
Vonné tyčinku dokáží velmi efektivně očistit prostor, kde žijete. Vezměte doutnající tyčinku do ruky a projděte po směru hodinových ručiček všechny místnosti domu či bytu a pronášejte očistné věty. Například: očišťuji tento prostor od všech cizích a negativních energií. Poté nechejte tyčinku dodoutnat ve stojánku.

Očista solí
Na skleněnou misku či talířek nasypte asi 2 polévkové lžíce soli, nejlepší je hrubá mořská sůl. Položte do každé místnosti jednu takovou misku než půjdete do práce. Sůl stahuje negativní energii, po příchodu z práce vyvětrejte a sůl vysypte mimo dům -ne do koše!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář