Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se dá vyčíst z obličeje

18. 4. 2010

Každá část naší tváře popisuje soubor určitých vlastností, které se navzájem prolínají. Stejná vlastnost je tak potvrzena z několika stran. Z obličeje se dají vyčíst jak charakterové vlastnosti, tak rodinné vztahy, ale i třeba zdravotní potíže.

Obličej se většinou dělí na tři sféry - od vlasové linie až po obočí, od obočí nad horní ret a od horního rtu na hranu brady. V té první dominuje čelo. Vysoké je znakem inteligence, sbíhající se čelo signalizuje intelekt jen v jedné oblasti. Dvě či tři vodorovné vrásky na čele jsou podle 3000 let starého čínského učení siang mien považovány za indicii štěstí. Široké čelo pak u člověka značí přímočarost a cílevědomost.

U žen, jimž vytváří vlasový porost na čele písmeno M, bývají něžné a oplývají fantazií. Muži s touto linií bývají chytří a velmi často kariéristé. Typické mužské kouty znamenají kreativitu, důkladnost a vstřícnost. Ukazují ale i na přebytek testosteronu.

Když se na obličeji a na hlavě zaměříme na inteligenci, nevypovídá o ní ale zdaleka jen vysoké čelo. Důležité je i posazení uší a jejich tvar. Znakem inteligence všeobecně je, když jsou jejich špičky v rovině s obočím.Když jsou uši hodně vysoko,  znamená to, že je člověk hodně chytrý. Když jsou nízko, jde křivka inteligence dolů.

Hledáte majetného partnera? Pozorujte uši!

Uši jsou jedním  z nejvýznamnějších orgánů v obličeji. Vnější hrana ucha je páteř, níže pak pánev. Podle toho, jak je ucho zahnuté, lze pak diagnostikovat, jak jsou s ním spojované části těla v pořádku, či v nepořádku. Když je zahnutí malé, je v té oblasti většinou problém.

ObrazekZajímavý je  i lalůček. Jeho velikost a masitost je prý úměrná i moudrosti a přehnané upřímnosti. A pokud o někom uslyšíte, že má čich na peníze, bude mít ten dotyčný jistě lalůček pěkně vyvinutý. Ne nadarmo se mu říká lalůček bohatství.

Odstávající uši jsou zase  známkou deprivace v dětství. Když se tak dítě už narodí, měla pravděpodobně maminka v těhotenství velké citové problémy. Jinak byly o cit ochuzeny.

Uši hranaté značí inteligenci a ve spojení s hladkým a dobře vyvinutým čelem jsou znakem šťastného dětství. Zakulacené vypovídají o inteligenci a navíc je u takových jedinců velmi pravděpodobný blahobyt. Pozor na špičaté - jsou prý znakem vychytralosti a pokrytectví.

Malé jsou sice hezké, ale je v nich málo energie a jejich nositel nemívá výdrž. Barva uší mluví zase o tom, jak jsou v pořádku vnitřní orgány.

Oko okno do naší duše

Oči jsou známkou toho, jakým způsobem člověk pociťuje a prociťuje lásku či nenávist, jak je schopen v těchto emocích jít do hloubky. Čím jsou větší, tím více je tam citu. Nejlépe jsou na tom s city kulaté oči.

Záleží také na tom, jak jsou oči daleko od sebe. Ideální vzdálenost je, aby šířka oka byla stejně velká jako prostor mezi nimi. Když je má někdo blíž, znamená to zahleděnost jedním směrem, když daleko od sebe, je to znakem širokého záběru. Pak jsou oči, které mají koutky nahoru. To jsou lidé velice šaramantní, ale ve vztazích nestálíy. Spadlé koutky mají lidé, kteří své partnery hluboce milují a ostatní jsou s nimi rádi.Obrazek

Vystouplé oči  značí problém se štítnou žlázou. I ta ale souvisí s citem. Potíže se štítnou žlázou znamenají, že člověk není přijímán a vnímán tak, jak by sám chtěl. Zpravidla to bývají lidé hodně majetničtí. Mají strach, že je ten druhý opustí, a snaží se ho k sobě připoutat. Čím víc si ho ale drží, tím víc je ten druhý opouští, hovoří se o nich jako o citově nestálých.

Co značí  úzké rty i čelo?

Když jsou oba rty vyrovnané, příjem i výdej citů je v rovnováze. Horní ret vypovídá o schopnosti city vydávat, spodní o potřebě přijímat. Spousta lidí má velice úzký horní ret a spodní výrazně větší, takže potřebují víc citu a lásky, než jsou schopni dávat.

Když se tvář rozdělí přesně na polovinu, každá je jiná. Levá je totiž citová, proto je nad srdcem, pravá rozumová. Někdo má také pravou stranu rtu užší než na levé straně. U pusy je důležité, aby její linie byla rovná, pak je u člověka dostatek jak zdravého rozumu, tak i citu. Taková osoba ale umí udělat i nepopulární rozhodnutí, říká věci na rovinu, někdy jí trochu chybí diplomacie. Na světě jsou ale lidé, kteří mají linku mezi rty do obloučku,ti jsou pak velice křehcí a emocionálně zranitelní.

Důležitá je i barva obličeje. Vypovídá o tom, jak je člověk celkově vyladěný a zdravý. Ideální je při probuzení lehce růžová, když se vzbudíme bledí až zelení, tak to dobré nebude. Zajímavé jsou i tváře. Hned pod očima je tzv. palác dětí. Pakliže lidé mají tuto část poměrně hladkou, dobře vybarvenou, mají úspěšné, spokojené děti. Jestliže se ale v této oblasti objeví nějaký flek či vráska ve věku, který tomu neodpovídá, pak to značí, že s dětmi je nebo bude nějaký problém. Při starostech s dětmi nám toto okolí také tmavne.

Kruhy těsně pod spodním víčkem ukazují oblast srdce, pod tím je oblast střeva, pak ledviny. Souvisejí ale také se vztahy, takže buď tito lidé moc, nebo málo pijí, nebo mají problém ve vztazích, nejspíše obojí.

Střední zóna tváří mluví o emocionálním životě ve věku od 35 do 50. Někomu se totiž právě v této oblasti udělá ve tváři najednou vráska. Může být známkou nějakého citového zklamání. Plné tváře značí štěstí v rodinném životě, jsou příjemnější, jako by člověk inklinoval k pratvaru, kterým je koule. Proto na nás většinou mile působí malé děti, s kulatými tvářičkami. Lidé s vystouplými lícními kostmi a propadlými tvářemi jsou uzavření.

Z obočí se dá vyčíst množství  energie

Obočí vypovídá o tom, na jaké úrovni komunikuje náš rozum s city. Záleží, jak vysoko je nad očima. Když padá k očím, je to znak netrpělivosti. Poměrně nízko položené obočí i oči u sebe znamenají  zahleděnost jedním směrem. Někdy jde o deficit emocionální inteligence. U obočí záleží i na tvaru. Pakliže jsou vidět nadočnicové oblouky, je to člověk otevřený, optimistický, který má rád druhé.

Obočí ve tvaru kyje, užší na začátku než na konci, mají lidé ctižádostiví, vztahovační, schopní reagovat velice prudce na křivdu, ať už je skutečná, nebo jen zdánlivá. S takovými je radno jednat opatrně, stejně jako s lidmi, kteří mají huňaté a zakroucené obočí.

U mužů je ideální pravidelné, rovné obočí. Znamená, že energie proudí tak, jak má, že je tam určitá vyrovnanost. Mezi obočím a kořenem nosu je tzv. palác kariéry. Pokud je obočí srostlé, bude to s kariérou člověka nevalné. Když se mezi něj vejdou dva prsty, kariéra pokračuje slibně, když tři, je úžasná.
Kolmé silné vrásce uprostřed čela se říká Damoklův meč. Takový člověk má spoustu dobrých přátel a příznivců, ale stejné množství zarytých a krutých nepřátel.

Velký nos značí velký duch

Velikost nosu a to, jak ční z obličeje, značí, jak průrazně se člověk projevuje vůči světu. Čím větší, tím větší i průbojnost jeho nositele.  Nos skobovitého tvaru se naopak vyskytuje u lidí, kteří si vždycky dělají jen to, co sami chtějí. To ostatní pro ně není až tak důležité. Pak jsou tzv. římské nosy, krásné rovné, jako měl Napoleon. Život i kariéra jdou rovně. Cesta těchto lidí je přímá, málokdy to bývají hajzlíci.Obrazek

Pršáčky poukazují na lehkovážnost, ale jsou to lidé okouzlující, půvabní, pochopitelně to platí jen u žen. Řecký nos je znakem moudrosti. Pokud je moc špičatý, jde o zvědavce, strkající nos do všeho.

Brada ukazuje vůli

Brada značí vůli a výbojnost, proto je hodně vyvinutá u hodně bohatých a sebejistých lidí.

Buldočí brada signalizuje vytrvalost a krásně kulatá brada  přinese úspěch až do stáří. Když je brada malá, ustupující, chybí vůle a vytrvalost k prosazení - takový člověk si ani o peníze říct neumí. Brada s výrazným důlkem uprostřed  znamená, že se člověk jeví jinak navenek než ve skutečnosti. Na vyloženě rozdělenou bradu pozor - jde o dvojí charakter, dvojí tvář.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář