Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duchovní příčina varixů

 

Křečovými žilami se rozumí rozšířené, někdy dobře viditelné vystupující žíly (varixy). Nejčastěji se vyskytují na dolních končetinách. Dolní končetiny jsou poté špatně prokrvovány a dochází k otékání nohou. Křečové žíly v oblasti konečníku vytvářejí tzv. hemeroidy. Přípravky se podávají po dobu několika týdnů až do zřetelného zlepšení stavu. Při křečových žilách pomáhá i konzumace „albeda“, což je bílá vatovitá hmota z vnitřní strany kůry citrusových plodů – nejlépe grepů a pomerančů. Doporučuje se konzumace „albeda“ z jednoho velkého pomeranče nebo grepu denně po dobu tří týdnů.

 

Několik rad pro léčbu křečových žil z pohledu alternativní medicíny:

 

Duchovní příčina

Duchovní příčina křečové žíly, která říká: „Čím déle člověk setrvává v tíživé situaci duševního či citového osamění, na jejíž řešení již rezignoval, tím více se roztahují jeho žíly a chlopně nedomykají. Postiženy jsou hlavně „nepotřebné“, do chmurné budoucnosti ho nesoucí vlastní dolní končetiny. Krev v postižených, roztažených žilách teče k srdci i z důvodu nedomykavosti žilních chlopní. Tato krev se chová stejně jako žena /u mužů jeho vnitřní žena/, která se bezcílně zmítá sem a tam v návalu povinností a není schopna udržet směr. Stav varixů se zhorší tomu, kdo nevidí východisko.“

Lékaři tvrdí, že většina primárních varixů vzniká dědičně. Duchovně tím říkají, že co jako děti vidíme doma v chování svých rodičů a prarodičů, to posléze žijeme ve vlastním manželství a obdobně se chováme k svému partnerovi či partnerce. Je-li dotyčný pohyblivý na duchu a svízele svého života zkouší řešit, jeho „zděděné“ varixy se nezvětšují a nohy nebolí. Na duševní rovině je člověk, který trpí vznikem křečových žil, přetěžovaný, unavený, špatně se rozhoduje, setrvává v nepříjemných situacích, trpí nedostatkem vnitřní pružnosti a schopnosti nechat věci volně plynout…


Energetická rovina

Příčina křečových žil na energetické rovině: U člověka trpícího křečovými žílami dochází ke stagnaci energie v dolní polovině těla a je velká energetická nerovnováha v orgánu sleziny. Tento stav lze upravit harmonizací energie v těle, tzn. popracovat se hlavně slezinou.


Některé homeopatické léky na varixy:

AESCULUS 9C – Žíly jsou viditelně rozšířené. Otékání nohou v důsledku delšího stání či sezení, také v důsledku horka. Pocit překrvení v nohou.

ARNICA MONTANA 9C – Zarudlá, ucpaná, bolící křečová žíla. Pocit jako rozlámaný. Poranění úderem, naražením, pádem. Vyznačené křečové žíly se sklonem k bércovým vředům. Neklidný, statný a svalnatý pacient s vysokým krevním tlakem, poruchy prokrvení. Dotyk a pohyb zhoršuje, také promočení. Klid zlepšuje. Pooperační lék, napomáhá hojení.

BELLIS PERENNIS 9C – Bolavé křečové žíly, v jejich okolí se tvoří podlitiny. Bolest vadí při chůzi. Končetiny s hematomy, z tupých poranění. Podvrtnutí kloubů s krevním výronem, ztuhlostí a chladem. Revmatismus u „starých dříčů“ – zahradníci, lesáci, železničáři aj. Chození činí obtíže. Žilní městnání. Pocit únavy až „rozmlácenosti“ v dolních končetinách. Příčinou potíží může být úraz s krevním výronem.

CALCIUM FLUORATUM D12 – Žíly jsou viditelně rozšířené. Otékání nohou za horkého počasí. Pocit tíže v nohou. Pacient si touží zvednout nohy a podepřít je (křeslo, gauč…). Pocit horkosti v nohou. Potřeba ochlazování vodou (v noci má nohy nezakryté). Pocit pálení chodidel.

CARBO VEGETABILIS 9C – Zánět křečových žil. Pokožka je viditelně zarudlá. Lék číslo jedna na žilní potíže.

HAMAMELIS 9CH – Zánět žil – flebitida. Bolest a zhmoždění v oblasti končetin. Zánět žil z fyzické zátěže, v těhotenství. Pocit rozlámanosti a zranitelnosti. Tmavomodré a vystouplé žíly. Dotyk, otřesy a tlak stav zhoršují. Ucpané žíly s městnáním tekutiny v oblasti kotníků. Sklon k oslabení žil, často hemoroidy s temně rudým krvácením. Riziko trombózy.

LACHESIS D12 – Silná citlivost na doteky a teplo. Silné bolesti, obvaz je nesnesitelný.  Pacient se musí obvazu zbavit, což mu přinese úlevu. Oslabení žil se sklonem k zánětům. Křečové žíly jsou namodralé, tmavomodré nebo červeně zbarvené, záněty. Hormonální poruchy, klimakterium. Zhoršení po ránu, po probuzení, teplem. Zlepšení studenými obklady a ochlazováním. Levostranná lateralita. Pacient nesnese nic těsného na sobě, potí se.  Časté emocionální reakce – žárlivost, nedůvěra. Velice sdílný a upovídaný.

RUTA GRAVEOLENS 9C – Křečové žíly jsou na dotek velmi citlivé. Pocit jako po pohmoždění končetin. Žíly jsou fialové. Pokožka v okolí varixů je načervenalá.

 

Bylinné čaje při křečových žílách:

Výborné jsou tyto dvě směsi:

I. 1 díl řebříčku, 1 díl slézu, 1 díl pampelišky.

II. 1 díl majoránky, 1 díl bazalky, 1 díl máty peprné. Jednu ze směsí připravíme z 1 polévkové lžíce směsi, kterou přelijeme ½ l vroucí vody a 5 minut necháme louhovat. Pak nalijeme do termosky a po doušcích popíjíme celý den, nejpozději 3 hodiny před spaním.

Výborný čaj je i z hluchavky bílé, příprava stejná, pijeme 3x denně jeden šálek.


Oleje:

Postižené končetiny natíráme masážním olejem, směr je vždy od chodidla směrem vzhůru.

Do 2 lžic olivového, mandlového či lněného oleje nakapeme 3 – 4 kapky některého z těchto esenciálních olejů: cypřiš, citron, jalovec, rozmarýn, šalvěj, levandule. Natřenou končetinu zabalíme potravinářskou fólií, pak ještě dekou a 20 minut relaxujeme.


Obklady:

Na bolestivé místo dáme asi ve třech vrstvách listy hlávkového zelí, které předtím promačkáme válečkem na nudle. Nohu zavážeme a necháme obklad působit 4 – 5 hodin. Rychlejšího účinku dosáhneme obkladem z kokošky pastuší tobolky. Úleva od bolesti se dostavuje asi za 1 hodinu. Blahodárných účinků docílíme i po obkladu z měkkého tvarohu.


Vitamíny:

Vitamín E, A, C, rutin a vitamín D – je třeba doplnit vitamíny v čerstvých potravinách nebo jako doplňky stravy. Ve stravě pravidelně vaříme z pohanky, a to minimálně 2x týdně po dobu 1 roku.


Cvičení:

Při sedavém zaměstnání se oběh krve zlepší, když několikrát za den alespoň 10 x po sobě zvedneme paty nahoru. Blahodárně působí i tzv. „šlapání vody“, kdy v nádobě s vodou sahající alespoň pod kolena, šlapeme vodu, ne déle než 3 minuty. Nohy při sezení dáváme do zvýšené polohy, dokonce i lůžko by mělo být v nohách mírně podloženo.


Závěrem:

Správná životospráva, redukce váhy, pohybová aktivita a absence nikotinu je při léčbě varixů nezbytnou součástí.

 

Literatura:

Boericke W. a O. – Homeopatická MM s repertoriem

Lockie A. – Encyklopedie homeopatie

A.Wauters – Homeopatie od A do Z

Novotný R. – Léčivé rostliny a drogy

Kent J. T. – Homeopatická MM

Allen H. C. – Klíčové symptomy homeopatické MM

P. O. Mathioli – Herbář neboli Bylinář I., II., III.

R. Murphy – Homeopatická MM

David Peters – Moderní lékař

 

- See more at: http://www.homeopatiecesky.cz/duchovni-pricina-varixu/#sthash.Bl8WVZ3n.dpuf

Převzato: http://www.homeopatiecesky.cz/duchovni-pricina-varixu/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář