Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ho´oponopono

10. 4. 2010

Uzdravující Havajská technika Ho'oponopono

Touto havaiskou technikou vyléčil nyní již známý psycholog Dr.Hew Jen celou psychiatrickou léčebnu plnou trestně stíhaných osob a přitom se ze žádným z nich osobně nesetkal. Jediné co udělal je, že čistil tu část sebe samého, kterou s nimi sdílel. Použil Havajské léčebnou techniku Ho'oponopono.

Obrazek


Ho'oponopono z havajštiny zjednodušeně znamená, narovnání či náprava chyb. Podle starých Havajců vzniká hřích z myšlenek zatížených bolestnými vzpomínkami na minulost. Ho'oponopono je způsob, jak uvolnit energii těchto bolestí, které vyrovnávají nerovnováhu a pozdější nemoc.

Klasický přístup k řešení problémů a léčení tkví v přesvědčení, že jádro problému leží v pacientovi, ne v terapeutovi. Terapeut věří, že jeho úkolem je pomoci klientovi vyřešit problém.

Aby byl terapeut schopen úspěšně řešit problémy ,a to je také základem Ho'oponopono, musí uznat stoprocentní odpovědnost za vytvoření těžké situace. Musí si totiž uvědomit, že jádrem problému je jeho vlastní chybné uvažování není chybné uvažování pacienta.

Stoprocentní odpovědnost terapeuta za potíže mu dává stoprocentní odpovědnost za jeho vyléčení. Když je chybné uvažování terapeuta a jeho úzké a širší rodiny a příbuzenstva nahrazeny láskyplným myšlenkami, je chybné uvažování také nahrazeno u klienta a jeho rodiny. Obnovený proces Ho'oponopono je umožňuje terapeutovi pracovat přímo s Původním zdrojem, který dokáže proměnit chybné vzorce na lásku. Léčení pomocí Ho'oponopono vyžaduje, aby terapeut nejdříve sebral svou vlastní identitu a svou vlastní mysl a spojil ji s původním zdrojem také nazývaným Láska nebo Bůh. V tomto propojení pak poprosí lásku, aby v něm vyléčila všechny vadné myšlenkové vzorce, které se nejdříve zhmotňují, jako jeho vlastní problém. A pak, jak problém klienta. Tato prosba je proces pokání a odpuštění ze strany terapeuta. Odezvou na terapeutovo pokání a prosbu a odpuštění je tajemný proces přeměny chybných myšlenkových vzorců. V průběhu takového léčení Láska nejdříve zneutralizuje nesprávné emoce, které problém způsobily ať se již jedná o vztek, strach, hněv, výčitky či zmatek. V další fázi uvolní tyto neutralizovány energie z mysli a zanechají ji ve stavu prázdného nic a čisté svobody. Prázdnou a čistou mysl vyplní nakonec láska. A výsledek? Terapeuta i pacient se cítí svěže, jakoby znovuzrozeni, plný Lásky.

ObrazekNalezení vlastního já pomocí Ho'oponopono znamená uvolnění vzpomínek z podvědomí, které vidí problémy venku, nikoli uvnitř. Smyslem této havajské techniky je uzdravit své vlastní Já svůj vlastní přirozený soulad s Božskou inteligencí.

Jednoduše řečeno léčbu touto technikou je v podstatě milovat sám sebe. Otázka, kterou si položte zní: Co uvnitř mě způsobilo, že jsem zapříčinil tento problém? A jak tento problém mohu v sobě napravit?

Život spočívá v absolutní odpovědnosti za všechno co se nám děje. Dr. Jen tvrdí, že jeho práce spočívá v očišťování sebe samého. Tím, že očišťuje sebe, čistí svět, neboť svět je on. Vše venku je jen projekcí a iluzí, což dokazuje už i nejmodernější věda v popředí kvantových fyzikou.

zdroj:www.sebepoznanie.sk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář