Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iridologie

17. 4. 2010

Jak funguje iridologie?

Iridologie neboli irisdiagnostika studuje oční duhovku a snaží se podle charakteristických znaků ve struktuře a pigmentaci odhadnout osobní zdravotní obraz (fyzický, emoční, mentální a duševní).

Jako léčitelská metoda je iridologie známá už po celá staletí.

Už jste si někdy všimli, že se v duhovce vašeho oka objevují mráčky nebo znaménka, a to se často mění v závislosti na vašem zdravotním stavu a věku? To co je zaznamenáno v očích, odráží celkový stav těla. Je to tak, že oční duhovka je aktuální mapou, kde každé místo reprezentuje určitý tělní orgán nebo systém. Oko je propojeno s nervovou soustavou přes optický nerv spojeno s mozkem. Mozek nahrává informace o každém fyzickém i psychickém procesu, který probíhá v našem těle. Tím, že je oko spojeno s mozkem, se barvy a značky v očích mění v závislostech na změnách v našem těle. Oční bulva nemá ve skutečnosti hladký povrch. Jsou v ní prohlubně a vyvýšeniny, přičemž místa, která se jeví jako tmavá, jsou vlastně štěrbiny neboli hluboké vrstvy oka, zatímco bílá místa jsou vlastně vyvýšené oblasti duhovky. Čím větší degenerace orgánu, tím tmavší odpovídající plochy duhovky.
     Obrazek Iridologií se dá odhalit oslabení orgánů, chorobných stavů od akutních až po zhoubné. Je známo, že chceme-li porozumět významu irisdiagnostiky, musíme porozumět pojmu holistické zdraví. Tento termín často používaný v alternativní medicíně a jeho hlavním předpokladem je pohlížet na tělo jako na celek, ne pouze na jeho jednotlivé části. Každá z našich buněk, každý orgán a každý systém se v těle navzájem ovlivňují. Je-li něco v nepořádku, trpí celé tělo. Dnešní lékařství často chybuje, protože specializace v určité oblasti mnohdy přehlíží kořeny problémů.
      Alternativní lékařství se snaží posuzovat celkové neboli holistické zdraví, a to je více než pouhé zdraví tělesné. Duševní a duchovní zdraví jsou při hledání kořenů zdravotních problémů pacienta také považovány za důležité. Dnes je iridologie používaná na celém světě. Iridologie je stará přes 200 let. To svědčí o její kvalitě. Věřím, že je jen otázkou času, až počítače a současná vyspělá technologie potvrdí výsledky zkoumání duhovky, a nakonec irisdiagnostika bude mít místo ve vědecké lékařské společnosti, které jí právem náleží. Obrazek


Iridolog posuzuje různé vzory, tvary, tečky, barevné a pigmentové značky, vlákna, struktury a změny na duhovce i zřítelnici. Mnozí iridolové rozšiřují svá pozorování i na oční bělmo (sklerologie). Vybavení pro irisdiagnostiku se pohybuje od lupy až po speciální kamery snímající oko, propojené s počítačem. Iridolog poté porovnává svoje pozorování s mapou propojení duhovky a těla. Tyto mapy se vzájemně mohou lišit, takže existuje minimálně 20 nejrůznějších map propojení duhovky a těla, ačkoliv základ je stejný: levé oko odráží levou část těla, pravé oko pravou, horní část duhovky odráží horní polovinu těla, párové orgány mají svůj obraz v obou očích, atd.

Na základě pozorování iridolog může doporučit možnou léčbu, např. suplementaci vitamíny, minerálními látkami, úpravou stravy nebo jiným doporučením.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

iriska

(Hanka, 26. 8. 2010 15:34)

Kdo by se chtěl tímto zabývat, musí též projít kurzy a školeními, měl by mít povědomost o souvislostech nemocí s orgány atd... na netu se dá sehnat celkem dost odkazů k této diagnostice. H.

iridologie

(Bohuna, 26. 8. 2010 14:09)

Ahoj, ráda bych věděla, kdo tuto proceduru - prozkoumávání provádí? Jaké je na to zapotřebí vzdělání?

irisdiagnostika

(Jana, 18. 4. 2010 19:49)

Všem velmi doporučuji, mám s touto metodou ty nejlepší zkušenosti a spoustu lidí kolem sebe, kteří také !!!!!!