Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpočinek a jeho dopad na naše tělo

9. 2. 2010

           Relaxace
Obrazek

V dnešní době lidé zapomínají na to, že pro správné fungování jejich těla  a mysli , je dobré se naučit relaxovat. Naučte se uvolnit a odpoutat od problémů dneška, včerejška a zítřka. Pak můžeme zvládnout nejen koncentraci, ale i meditace. Relaxovat se dá různým způsobem. Skutečný relax nám přináší uvolnění, pocit klidu, ticha mysli a v konečném důsledku blaho, odpoutannosti od těla, pocit absolutní svobody a štěstí. Právě proto jevelice důležité najít v nabitém denním programu chvíli na ztišení. I zde je třeba podotknout, že různým lidem vyhovuje různý způsob relaxace. Někdo upřednostní sport, někomu vyhovuje lehnout si na podložku, vyrovnat páteř, nebo vzít do ruky štětec, barvy a tvořit. Důležité je, že se mysl odpoutá a v takových chvílích zapomeneme na sebe, na naše ego, necháme volně proudit energii. Zpočátku se může stát, je ego natolik silné, že vám bude klást překážky prostřednictvím vašich myšlenek. Jedná se o ospravedlňování sebe samých před sebou, že máte nedostatek času, že vám něco během relaxace uteče,že nestihnete vše, co jste si předsevzali. No pokud dokážete tyto prvotní překážky překonat, sami zaznamenáte a zjistíte, že relax je vaší přirozenou součástí a pomáhá vám na cestě poznání.

Nesnažte se myšlenky násilně ovládat, nebo potlačovat, jen je pozorujte. Těch, které se vám nelíbí si nevšímejte, nerozvíjejte, staňte se jen jejich pozorovatelem, bez zvláštního zaujetí. To, čemu vy sami nepřikládáte význam, se samovolně po krátké době ztratí. Myšlenky se postupem času zklidní, ztiší a vy si už život bez relaxace nebudete umět představit. Uvidíte, že jakmile se ztišíte, i vaše problémy a starosti pominou a v tomto tichu spíše najdete řešení různých životních situací, odpovědi na všechny otázky.

Jednou s velmi důležitých forem relaxace je relaxace celého organismu, kdy postupně uvolňuje každou část vašeho těla. Začínáte od dolních končetin a postupujete směrem k hlavě a uvolňujeme každou kost, každý sval, každý orgán.Tak směle do toho, tělo a život máte jen jedno, nepormarněte šance, které se vám nabízejí právě v tuto chvíli a začněte na sobě pracovat :o).
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář