Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rodinné konstelace

9. 10. 2010

 

Rodinné konstelace

 

Dnes jsem byla prvně na semináři mého tříletého studia esoteriky a všeho s tím spojeného :o)).

Sešel se nás hojný počet 41 lidí a z toho 1 příslušník silnějšího pohlaví. Jak ten tam byl užitečný!!!

Seminář se nesl v duchu rodinných konstelací. Obrazek

Já sama „díky Bohu“ tento druh terapie nikdy nepotřebovala, ale vím, že je velmi přínosný pro spousty lidí s všelijakým trápeníčkem.

Seminář se nesl spíše v duchu praktických ukázek postavených konstelací na různá témata. Asi nejvíce emotivní byl vztah dcery vs. její rodiče. Zajímavé je, že ani jedna situace se neopakovala, vždy je důležitý určitý člověk a jeho „fenomenologie“ - energie v prostoru.

Snažili jsme se postavit jiné figuranty na stejnou situaci a vždy!! to vyplynulo jinak.

Konstelace se dají stavět na témata ze života jako je třeba smrt v rodině, nevěra, nedůvěra v sebe sama, také lze postavit na finanční situace, marketingové konstelace, archetypální konstelace ..... je jich spousta, to bych nevěřila.

Podnětný byl pro mě fakt, že je důležité, aby žena, která prožila přerušení těhotenství a poté nebo mezi tím měla děti, aby dbala na to, že i přerušené těhotenství z jakéhokoliv důvodu ( ovšem až po 3. měsíci – kdy se duše děťátka usadí) stavěla své potomky v takové hierarchii, v jaké těhotenství probíhala. Pakliže se toto nectí a později dětem neřekne, mívají problémy se svým zařazením do života.

Konstelace se dají stavět jen na náš problém, nikdy bychom neměli řešit tíživé situace jiných, my za ně neneseme zodpovědnost.

Pracuje se se 4 hladinami : myšlení, vnímání, cítění a intuice. Intuici máme všichni velkou, ale léty a denními stereotypy poškozenou a je dobré ji rozvíjet.

Též je důležitý „ kinestetický kontakt“ - řešíme-li náš problém, stavíme se do své role sami, nebo si vybereme ze skupiny někoho jiného, je dobré ho slušně požádat a navázat s ním kontakt alespoň letmým dotekem. Poté se doplňují osoby, jež jsou do mého problému angažovány a situace se vyvíjí určitým směrem. Nikdy není jisté, k jakému výsledku se dobereme, ale vždy nastane uvědomění, uvolnění a pochopení , někdy okamžitě, jindy to pracuje na buněčné úrovni a třeba za 2 roky nám „docvakne“ to pochopení. Je toho spousta, co jsem sem nenapsala, téma je to obšírné, zajímavé a velmi těžké. Dobrý konstelatér musí znát výborně psychologii nejen na teoretické úrovni, musí vystudovat minimálně 2 roky v tomto oboru a nejvíce důležitá je minimálně 5 letá praxe.

Těším se zase za rok, pokud se mi nepodaří navštívit seminář podobného stylu, protože ve druhém ročníku bude praxe ještě více :o))).

Držme si palečky, aby nás život vedl cestami správnými a my se mohli spokojeně postavit rovnýma nohama na tento svět s hlavou hrdě vztyčenou!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář