Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tibi krystaly

2. 8. 2010

Tibi - nápoj pro naši současnost 

Skutečně se tento nápoj nazývá nápojem třetího tisíciletí, a existují o něm zmínky i v bibli. A naše civilizace na tento zázrak přišla až nyní. Při pití tohoto nápoje se dějí skutečné zázraky. Dokonale vyčistí naše těla zanesená toxickými látkami, dá jim větší odolnost - imunitu a ještě doplní stále chybějící bioenergii - vitalitu. To se dnes považuje téměř za zázrak, a ten si můžete dělat doma, žádné vaření a za dva dny je vše hotovo.


Společenství kvasinek a bakterií používali lidé na celém světě už od pradávna pro výrobu zdravých kvasných nápojů a potravin, zejména různých kefírů. Nápoje, které se kvasným procesem vyrábějí, obsahují velmi vzácné a zajímavé látky, které se v běžné potravě téměř nenachází. Kvasný proces je tím chemickým zázrakem, který to umí. Nápoj Tibi je znám i pod názvem japonské mořské krystaly, živá zrnka, ale také vodní kefír. Krystaly Tibi jsou opravdu živá zrnka, rostou a množí se celkem rychle, stačí jim k životu jen voda a cukr. Proto, aby nápoj kvasil, musíme do něj přidat fíky (zanechávají však za sebou drobná zrnka), nebo sušené švestky (dávají nápoji barvu whisky, ne však její chuť), nebo sušené meruňky (i po důkladném oplachování zůstávají zbytky síření ovoce a dávají nápoji mírně štiplavou chuť, kterou zejména děti vždy neakceptují), všechno předcházející ovoce mohou nahradit i rozinky. Pro zvýšení kyselosti přidáme ještě citron.


Spotřeba pro jednoho člověka je 1,5 litru na den, výrobní kvasná doba je 48 hodin (proto ty tři litry jako základ).


Hotový nápoj je velmi chutný, jako citronový džus, chuť si volíme sami množstvím cukru a přidáním sušeného ovoce a případně dalších přísad. Chlazený je výborný a nízká teplota značně prodlužuje jeho životnost. Chuť je však jen jeden aspekt, vynikajících léčivých účinků je mnoho. Ten kdo užívá tento nápoj preventivně se léčit nemusí. Existují i lékaři, kteří ordinují minimálně jeden litr Tibi na jaterní problémy, jinému pacientovi totéž na ledvinové či močové problémy, jste unaveni?, tak alespoň 1,5 litru denně a bez prášků. Že by naše alternativní metody zasáhly i hlavy pomazané?


Vodní kefír se v lékařství může užívat pro mnoho účelů, léčí se jím záněty jater, žlučníkové i ledvinové potíže, katary, nemoci močových cest, záněty střev, sklerózy, infarkty, při žloutenkové dietě, osvědčil se také při čistění u kožních chorob, nemoci ženských orgánů a celé řady dalších vážných onemocnění.

Další informace o Tibi


Tibi je známou variantou klasického kefíru. Je to osvěžující šumivý nápoj, často označovaný jako Kefír d'acqua, Japonské krystaly nebo vodní kefír.

Nápoj je obvykle připravován se specifickou variantou kefírové kultury, často označované jako cukrová kefírová zrna. Tato zrna jsou kultivovaná v 5 až 10% cukrového roztoku s řízky přidaného citronu. Některé recepty obsahují přidání sušeného ovoce jako fík, meruňka nebo rozinky, které dále zlepši chuť výživnou hodnotu. Krystalky vodního kefíru jsou malé průhledné klihovité konzistence, které se skládají z polysacharidů [dextrany] s řetězem vytvořených z glukózy (cukru hroznového). Dextrany jsou vyprodukované díky symbióze mezi bakteriemi mléčné kyseliny a kvasinkami obsaženými v matrici. Kefír d'acqua byl možná původně kultivovaný ze zrn tradičního kefíru z Kavkazu, ale toto zůstává sporné. Jestli toto byl ten případ, pak ta pozdější zrna se možná adaptovala a vyvinula se po mnoha letech v kulturu vodní/cukrovou. Zrna vodního kefíru mají jedinečnou strukturu a barvu, jsou průhledná a křehká a lze je snadno rozlomit na části. Na rozdíl od tradiční kultury mléčného kefíru z Kavkazu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tibi krystaly

(Jindřiška Singhová, 26. 1. 2016 7:35)

Dobrý den, kde je možné, prosím, krystaly Tibi zakoupit?

Díky moc, JS

Re: Tibi krystaly

(Dana, 3. 3. 2016 22:23)

mají se darovat ne prodat.. až rozmnožím mužu poslat,Daa

Re: Re: Tibi krystaly

(Dana, 8. 4. 2016 14:10)

Dobrý den Dano, prosím vás mám zájem o Tibi krystaly, nevím odkud jste, já z mostecka. E-mail: dana.fingerova@seznam.cz Děkuji Dana

Re: Re: Re: Tibi krystaly

(Kaja, 3. 5. 2016 14:12)

Dobrý den měl bych zájem o Tibi krystalky,jsem z Chomutova rád bych se domluvil můj e mail MSTK@ seznam.cz

Re: Re: Tibi krystaly

(Eva, 28. 7. 2016 8:27)

Poprosím, jestli bych mohla ještě nějaký krystalky od Vás získat, lze posílat poštou na dobírku?
evule@seznam.cz.
Moc děkuji za za jakoukoliv odpověď.
Přeji hezký den. Eva

Re: Re: Tibi krystaly

(Anna Ťuláková, 28. 9. 2016 13:33)

Dobrý den, v případě, že ještě máte a můžete poslat Tibi krystaly prosila bych o jejich zaslání (samozřejmě za úhradu všech Vašich nákladů). Můj e-mail: anatul@seznam.cz. Děkuji A.