Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co očekávat od Reiki?

26. 9. 2010

Základní princip Reiki?

O spoustě informací  se můžete dočíst všude na internetu i v různých publikacích.  Pokud se chce někdo stát prostředníkem pro příjem Reiki energie,nejprve si najde nějaké informace a nebo  kontaktuje  nějakého Reiki mistra. Jak ho najít? Buď z referencí svých známých nebo na internetu je seznam Reiki mistrů a volíme si dle různých kritérií. Volba tohoto mistra je velice důležitá. Reiki mistrem se může stát postupně každý, kdo absolvuje všechny stupně iniciace a samozřejmě po určité době praxe. Jeho volbu bychom rozhodně neměli podcenit (špatný Reiki mistr může člověku leckdy i ublížit, ač by neměl dle etiky a principů Reiki). Když si nějakého dotyčného mistra vyberete, když mu napíšete měl by být ochoten se s vámi sejít i před samotným zasvěcením a vše s vámi probrat bez ohledu na čas a honorář... prostě měl by na vás působit příjemně a důvěryhodně. Obrazek

Iniciace, neboli zasvěcení do Reiki je určitým rituálem, jež se odvíjí od linie Mistrů, buď klasická Reiki nebo moderní odnože Reiki energie. Při iniciaci do prvního stupně vám  Reiki mistr  přiloží ruce na hlavu a během několika málo sekund vám předá schopnost přijímat Reiki energii. Ovšem na toto byste se měli vyptat předem, je spousta způsobů zasvěcení a rozhodně by nemělo jít pouze o komerční aspekt. Je třeba zasvěcení prožít srdcem jak u žáka tak i u Mistra Reiki. Další inicializací do pokročilého stupně, vám aktivuje různé čakry, mantry a symboly. To vše je potřeba dělat v určitém pořadí a mezi jednotlivými inicializacemi je potřeba dodržovat určitou dobu.

Tak a tím se dostávám k dalšímu tématu - stupně Reiki. Celý proces zasvěcování je rozdělen do tří a více částí. Jsou nazývány Reiki I, Reiki II, Reiki III a podobně. Mezi jednotlivými stupni je potřeba dodržovat mezery o délce alespoň několika týdnů, ne-li měsíců (záleží to na mistrovi). Pokud vám Reiki mistr nabízí hned několik stupňů najednou, nebo vám to třeba jen umožní, jděte jinam!!! Iniciace do několika stupňů brzy za sebou mi přijde velmi náročná a hlavně nebezpečná z důvodu náporu velkého množství energie, jež musí žák pojmout jak fyzicky tak i po psychické stránce.  Po každém stupni je potřeba určitý čas (uvádí se minimálně 21 dní), po který se nalaďujete na vyšší vibrace a v těle i psychice dochází k určité proměně. Tato doba se nazývá "očistou" a každý ji prožívá s různou intenzitou, záleží na rozpoložení jednotlivých žáků.

Zasvěcení do Reiki III je většinou na schválení od Mistra Reiki. Tento krok je velmi  zásadní a každý člověk by si měl v mysli urovnat, zda je schopen tento proces podstoupit.

Někdo může mít i své pochybnosti o důvěryhodnosti Mistra, když má nízké ceny. Ale kde je psáno, že je nutné cenu přemrštit a tím to lidem znepřístupnit?

Naopak, naše planeta potřebuje vyšší vibrace a když bude mít hodně lidí iniciaci do Reiki, Země začne vibrovat láskou a posune to nejen ji ,ale i celé lidstvo o krůček dál k poznání podstaty bytí!!!

Ač tu nemám ceník, vedu kurzy Reiki všech stupňů a i jiných energií.

Máte-li zájem, kontaktujte mě :o)).

použitý zdroj: http://reiki.zivotni-energie.cz/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář