Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se děje při terapii?

12. 9. 2010

 

Něco málo teoretických informací:

Nezávislý výzkum doktorů Roberta Beckera a Johna Zimmermana během osmdesátých let dvacátého století zkoumá, co se děje, když lidé praktikují terapie jako je Reiki.

Zjistili, že nejenom křivka mozkových vln předávajícího a přijímajícího se synchronizují ve stavu alfa, charakteristické pro hlubokou relaxaci a meditaci, ale že jejich puls se sjednotil s magnetickým polem země,známým jako Schumanova resonance.
 
Během těchto momentů je biomagnetické pole předávajícího rukou nejméně 1000x větší než za normálních okolností a není to příčinou žádných přirozených pochodů v těle.
 
Toni Bunnell (1997) je přesvědčen o tom,že propojení energetických polí předávajícího a země,předávajícímu umožňuje čerpat energii z “ nekonečného energetického zdroje“ nebo  univerzálního energetického pole“ skrze Schumanovu resonanci.
 
Prof. Paul Davies a Dr. John Gribben v knize MÝTUS HMOTY  (1991), probírá pohled kvantové fyziky na „živoucí vesmír“, ve kterém je vše propojeno v „živoucí síti nezávislosti“. Toto všechno podporuje prožívání „jednoty“ a „rozmachu vědomí“, které můžeme pozorovat u těch, kteří pravidelně dostávají, nebo se léčí s Reiki.
 
Zimmerman (1990) v USA a Seto (1992) v Japonsku dále prozkoumává obrovskou pulsaci biomagnetického pole, které je patrné v rukou předávajících při jejich  práci s energií.  Zjistili, že pulsy jsou ve stejných frekvencích jako mozkové vlny a pohybují se nahoru a dolů od  0,3-30Hz soustřeďující se hlavně v 7 a 8 Hz,stav alfa.
 
Nezávislý lékařský výzkum ukázal,že tento rozsah frekvencí stimuluje léčení v těle.  Je známo a v lékařství je možno využít  specifické  frekvence  energetických vln přístrojů při léčení  různých tkání.
Například 2 Hz podporují regeneraci nervů,7 Hz růst kostí, 10 Hz napravování vaziva  a šlach a 15 Hz shluky červených podkožních žilek.
Fyzioterapeutické vybavení,které je založeno na těchto principech bylo navrhnuto tak, aby pomohlo s regenerací jemných tkání a ultrazvuková technologie je běžně používána na ucpané artérie a odstranění ledvinových kamenů. Také je mnoho let známo,že přiložením elektrického prstence kolem fraktury,která se nehojí, se stimuluje růst a vyhojení kosti.
 
Becker vysvětluje že  „mozkové vlny“  nejsou omezeny jenom na mozek, ale že cestují skrze celé tělo skrze perineurální systém, opouzdření pojivé tkáně,která obklopuje všechny nervy.
Během předávání Reiki tyto vlny začínají jako relativně slabé pulsy v thalamusu mozku předávajícího a nabírají na kumulační síle jak proudí do periferních nervů v těle,včetně rukou.
Stejný efekt se zrcadlí v osobě přijímající Reiki a Becker je přesvědčen o tom,že toto je systém, který reguluje napravování úrazů a systémovou harmonii v těle.

 

 

Toto naznačuje  jednu z výjimečných vlastností Reiki (a podobných terapií a meditací). Obě osoby zúčastněné na takové terapii, to znamená v případě terapie metodou Reiki i předávajícímu i přijímajícímu se   dostává  výhod terapie. Právě tento fakt  dělá tyto terapie velmi efektivními.
 
Je zajímavé si všimnout, že Dr. Becker pracoval na svém výzkumu po celém světě  a to jako na mnoho kulturním výzkumu. Proto  vůbec nezáleželo na systému přesvědčení, zvycích nebo  v jaké  opozici jejich jednotlivé kultury vůči sobě byly.  V různých zemích  měli výzkumy stejné výsledky.
 
Vlastnost, pro kterou popularita Reiki roste je, že nevnucuje dané systémy přesvědčení a tudíž může být používána lidmi s jakýmkoli základem a vírou, nebo s žádným přesvědčením.
Tato neutralita ji dělá naprosto vhodnou k použití v medicíně.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář