Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pocity v dlaních

16. 5. 2010

Kdo se zabývá a praktikuje léčení energií Reiki,  již se určitě setkal  s pocity na svých dlaních. Velmi často se rozeznává  pocit chladu a tepla. Ale jsou i jiné pocity, třeba mravenčení, šimrání, lepkavost, odpuzování, proudění, bodavá, tupá nebo dokonce škubavá bolest. Víte, co tyto vjemy znamenají?

Bohužel k tomu není nějaký směrodatný manuál, který by přesně vysvětloval, proč se to děje. Určité symptomy však vyvolávají u lidí podobné pocity. Dle toho se dá zařadit, kam by co mohlo patřit.Obrazek

Pokusím se trochu rozepsat o uvedených pocitech v dlaních:

Šimrání:  tento pocit upozorňuje, že by se mohlo jednat o zánět na daném místě. Pokud cítíte šimrání velmi intenzivní a třeba až k ramenům, může to signalizovat zánět velmi akutní a pacient by měl navštívit lékaře a nechat se vyšetřit a reiki použít jako podpůrný prostředek léčby.

Chlad: může se jednat o blokádu staršího data, která nedovoluje proudit energii tak, jak má. Na dané místo je potřeba reiki aplikovat v co největší míře. Jenže i klient by se měl zapojit do „akce“ a pracovat na odblokování sebe sama spolu s terapeutem. Pak je velká pravděpodobnost, že se blok odstraní a dojde k harmonii.

Teplo: jestliže v dlaních cítíme teplo, je to dobré znamení, že  tělo energii přijímá a je efektivně využita v organismu. Tímto si tělo zajišťuje sílu, kterou potřebuje. Když pocit horka zaplaví i klienta, je jedno, kam budete směřovat reiki, ta si najde cestu nejmenšího odporu k nejslabšímu místečku.

Lepkavý pocit: jestliže ucítíte toto, je to znamení, že tělo právě v tomto místě reiki potřebuje a je vítána. Když lepkavost ustoupí,  je vhodné na místě ještě chvilku setrvat a zjistit, jestli nenastoupí nějaký jiný pocit. Když ne, můžete se přesunout dál.

Odpuzování: při tomto pocitu se jedná o starou blokádu s hlubokými kořeny, která nedovolí k sobě pustit žádnou očistnou energii. Je ovšem nějakým způsobem spojena s procesy v těle. Je vhodné zapojit klienta do procesu s afirmacemi a jinými podpůrnými prostředky, ale musíte brát ohled na klientův strach. Tato cesta je většinou dlouhá a těžká.

Proudění: tento pocit signalizuje, že v těle je dostatek životadárné energie a pomáhá to zvedat vibrace organismu.Obrazek

Bodavá bolest:  toto může znamenat rozpouštějící se blokádu. Nesmíte pozici opustit velmi brzy, a také posílit celé tělo. Uvolňující se energie proniká do vědomí , a je integrována okolním energetickým systémem. Konfrontace s dosud potlačovanými součástmi osobnosti je většinou namáhavá a bolestivá.

Tupá bolest: tento pocit může znamenat starou energetickou blokaci, která je stále na úrovni podvědomí, ale je připravena k prolomení. Tam, kde se tento vjem objeví je třeba nechat proudit reiki o něco déle a také je vhodné do terapie zapojit celé tělo.

Škubavá bolest: energetická zácpa, jež je připravena k rozpuštění, ale dosud není přijata do okolního energetického systému. Pravidelná práce s reiki je zde přímo nutností a bezpodmínečně by měla být rozšířena na celé tělo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář