Jdi na obsah Jdi na menu
 


Usiu

13. 2. 2010

Původ Reiki

Reiki (vyslovujeme rej-ky),je to energie a technika stará tisíce let. Tato myšlenka vznikla z praxe tibetského buddhismu. Dr. Mikao Usui, japonský buddhista, dostal opět reiki do povědomí lidí. Slovo "Reiki" pochází ze dvou japonských slov:

Rei - "duchovní moudrosti"
Rei znamená "vyšší inteligence, kterou se řídí vznik a fungování vesmíru. Možná ji budete chtít nazývat Bohem nebo Bohyní či Universem, každý si vybere název blízký jeho srdci a přesvědčení.
Přímý překlad Rei z japonského slovníku je "Duch".

Ki - "životní síla" Obrazek

Ki znamená totéž jako Chi v čínštině, Prana v sanskrtu  a Mana  v havajské kultuře.
Ki je životní síla. To je nefyzikální energie, které oživuje všechny živé věci. Jak dlouho je něco živého, tak má svou životní sílu v oběhu skrze sebe a samozřejmě tato síla to i obklopuje. Pokud je vaše životní síla  nízká, nebo pokud máte v  sobě omezení  jejího proudu, budete náchylnější k onemocnění. Když je vysoká a plynulá, máte menší pravděpodobnost, že onemocníte.
Ki je používána v bojových uměních v jejich fyzickém cvičení a mentálním vývoji. Dále je použita v meditativních dechových cvičeních s názvem Pránájáma, a šamani všech kultur ji využívají pro věštění, psychické vědomí a léčení. Ki jako non-fyzikální energii používají všichni léčitelé. Ki je všude kolem nás. 


Je to vyšší vědomí zvané Rei, kterým se řídí životní síla nazývána Ki (nebo Chi v čínštině), v praxi nazýváme Reiki. To je smysluplná interpretace, jak to lépe popisuje zkušenost většiny  lidí, jež přišli s reiki do kontaktu . Reiki  je inteligentní, směřující si sama s vlastní moudrostí tam,  kam je to potřeba.
                                               

 

  Principy Reiki

 

 

Dnes v sobě utiším všechnu zlobu

 

Dnes zapomenu na všechna trápení

 

Dnes si připomenu, kolik milosti se mi dostalo

 

Dnes budu svou práci dělat poctivě

 

Dnes budu laskavý ke všem živým bytostem

 Jak  pomocí Reiki léčit?

Jsme naživu, protože životní síla proudí skrze nás. Životní síla teče v rámci  toků fyzického těla stezkami( meridiány)do energetických center zvaných čakry. Také proudí kolem nás v oblasti těla a vytváří  tzv. auru. Životní síla živí orgány a buňky těla, které nás podporují ve správných životních funkcích. Pokud nastane přerušení toku životní síly, způsobuje nám v těle snížené funkce v jednom nebo více orgánů a tkání fyzického těla.
Životní síla dokáže reagovat na myšlenky a pocity.


Reiki léčí tím, že energie protéká do zasažené části fyzického těla a nabíjí ji pozitivní energií a dává impuls orgánům k rychlejší regenraci. Zvětšuje vibrační úroveň v oblasti  kolem fyzického těla, kde se připojují negativní myšlenky a pocity a pomáhá tělu se regenerovat. Přitom Reiki čistí, posiluje a léčí energetické dráhy, což  nám umožňuje, aby se tělo rychleji vracelo do normálu.


Obrazek

Účinky léčby jsou následující:


- Zůstatky energie v těle

- Zvýšení povědomí
- Léčí celého člověka
- Zesiluje energie

- Práce na neformální úrovni choroby
 
- Pomáhá uvolnění emocí
- Zvýšení tvořivosti
Je však důležité si uvědomit, že odborník Reiki není zodpovědný za výrobu této léčivé energie. On / ona ji prostě přelévá skrze sebe do vyšší duchovní síly.

 
 

Z mé vlastní zkušenosti dávání a přijímání Reiki, považuji tuto metodu za velmi relaxační a stres-zmírňující. Při mnoha příležitostech moji klienti usnuli během předávání reiki! Vědecké studie prokázaly také to, že pokud se zvýší úroveň stresu, jsou sníženy funkce našeho imunitního systému a snižuje se naše obrana proti nemocem. V tomto smyslu může Reiki také pomoci předejít onemocněním, která jsou výsledkem stresu.
Na duchovní úrovni  jsem  zjistila, že  Reiki a meditace společně v kombinaci dokáží ovlivnit náš den pozitivním způsobem. Mnoho lidí na základě toho změnilo svůj postoj, například jsou klidnější, méně agresivní, a vřelejší  ve vztahu k ostatním lidem.

 

Co lze léčit?

Reiki je tak silná a zároveň jemná. Ve své dlouhé historii používání napomáhala v léčení prakticky všech známých nemocí a zranění, včetně závažných problémů, jako jsou: roztroušená skleróza, onemocnění srdce a rakoviny, stejně jako kožní problémy, řezy, modřiny, zlomeniny, bolesti hlavy, nachlazení, chřipka, bolest v krku, spálení sluncem, únava, nespavost, impotence, špatná paměť, nedůvěru, atd. Reiki je vždy přínosná a pracuje na zlepšení účinnosti všech ostatních typů léčby.  Má mnoho výhod jak pro klienta tak i pro lékaře, včetně změněných stavů vědomí a duchovní zkušenosti.
Pokud se klient chce  léčit pomocí Reiki, doporučuje se, že tak  má učinit  pod vedením vyškoleného praktika.

Reiki zlepší výsledky veškeré lékařské péče, působící na snížení negativních vlivů, napomáhá ke zkrácení doby hojení a rekonvalescence, snížení nebo odstranění bolesti, snižuje stres a vylaďuje naši mysl na optimismus.

 

Jak získat ošetření?

Pokud máte zájem o terapii Reiki , je nutné kontaktovat oprávněnou osobu buď telefonicky nebo emailem.

Sazba za hodinové praktikování se většinou pohybuje od 250,- do 450,- Kč.

Pokud není možné se dostavit přímo k terapeutovi a máte i přesto zájem o léčbu, lze i toto. Během  výcviku Reiki 2 se získává možnost léčit i na dálku. Je to v podstatě to samé, jako kdybyste seděli či leželi na terapii. Zapotřebí je většinou fotografie a základní údaje (jméno, datum narození a místo, kde se nacházíte). Ošetření na dálku trvá zpravidla 10-30 minut, nebo dle pocitu, že je léčba ještě potřeba. V případě zájmu je ještě třeba sdělit důvod, proč požadujete ošetření Reiki , zda pro konkrétní nemoc či snížení stresu, všeobecné léčení atd.Často kladené otázky

"Může mě poškodit reiki?"
Vzhledem k tomu,že se reiki  řídí vyšším vědomím a proto neustále působí pozitivní záměr pouze na léčení klienta pro své nejvyšší dobro, nemůže nikdy škodit. Podle mých zkušeností  vždy ví, co člověk potřebuje a přizpůsobí se vytvořením efektu pro ně vhodným.

"Mají všichni léčitele užívání Reiki?"

Všichni léčitelé používají životní sílu, neboli Ki, ale ne všichni používají Reiki. Reiki je zvláštní druh životní síly, která může být rozvedena osobou, která byla na to naladěná .

"Může být Reiki použito na cokoliv?"
I když to není samozřejmostí, je možné aplikovat reiki na rostliny a zvířata. Dle provedených studií: dvě rostliny obě vystaveny stejným podmínkám - roční období, množství přijatého hnojiva a vody, stejné množství slunečního světla, atd. - kde byla jedna rostlina ošetřena  Reiki a jiná ne. Můžete hádat, které rostlina kvete lépe!
Dále je velmi příjemné přijímat reiki pro koně, psy , kočky a jiná zvířata.Kočka chce utéct, když má pocit, že jí to stačí, ale
psi jsou obvykle více nenasytní!

Některé další praktikování  reiki je i na  jídlo a pití, protože to má změnit vlastnosti potravin, aby byly pro vás lepší a odbouraly se škodliviny.

"Je Reiki náboženství?"
Zatímco Reiki je duchovní povahy, není to náboženství. Nemá žádné dogma, a není nic,v co musíte věřit, abyste se mohli učit a používat Reiki. Protože pochází od Boha ( z Universa), mnozí lidé zjišťují, že pomocí Reiki jsou více stavěni do  v kontaktu se zkušeností s jejich vnitřní podstatou a nahlížejí jinak na své životní hodnoty a postoje.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář